Det var både høy stemning og høyt nivå da Drøbak Havnefestival arrangerte årets NM i Fiskesuppe. Hele åtte lag stilte til start, og deltakerne imponerte med kreative og velsmakende fiskesupper som gjorde dommernes oppgave alt annet enn enkel.
Etter grundig vurdering gikk seieren til lag 4, bestående av Arve Serigstad og Eli Karin Berge, som kunne juble for tittelen som norgesmestere. Duoen ble belønnet med stående applaus og en velfortjent seier.
For første gang ble det også delt ut en Publikumspris, der festivalgjestene fikk stemme på sin favoritt. Med over 50 prosent av stemmene gikk seieren til lag 3, med Anders Filip Enge, Jørgen Døvle og Frank Strand, som dermed kunne glede seg over publikums anerkjennelse.
Begge vinnerlagene mottar en Kamado-grill, sponset av Foodstuff.no, som Drøbak Havnefestival retter en stor takk til for de flotte premiene.
Festivalen takker alle deltakerne for innsatsen og bidraget til en spennende og smakfull konkurranse som ble et av høydepunktene under årets arrangement.