Møller Bil markerer ti år med jubileumsfeiring i sitt nye bygg. Allerede i går var det stor aktivitet da mellom 30 og 40 biler fra VW Audi Club Norwegen fylte området. De neste dagene blir det både kjendiskokk Christer Rødseth, lokale smaker, musikk og en egen dag for barna med show fra Vennebyen.
Det er duket for flere dager med jubileumsfest hos Møller Bil. 10- årsjubileet markeres med en rekke aktiviteter for både bilinteresserte, familier og andre som har lyst til å ta turen innom.
Jubileet startet i går med åpningsdag i det nye bygget. Rundt 30–40 biler fra VW Audi Club Norwegen møtte opp og sørget for at det ble rikelig med blanke biler og bilprat.
Alex Rosén åpnet jubileet med humor, opera og kåring av biltreffets fineste biler i ulike kategorier.
Det ble en dag med mye folk og god stemning.
I kveld, torsdag kommer kjendiskokken
Jubileumsprogrammet fortsetter i dag. Kl. 18:00 kommer kjendiskokken Christer Rødseth for å grille.
Rødseth er kjent fra TV og har blant annet bakgrunn fra Kokkelandslaget og TV 2-programmet «God morgen, Norge».
Det blir også anledning til å smake på produkter fra lokale leverandører. Blant aktørene som deltar, er Askim Bærpresseri og Ørje Kaffebrenneri.
Dermed blir det ikke bare bilene som står i sentrum – også lokale mat- og drikkeprodusenter får vise seg frem.
Musikk og kake fredag
Fredag fortsetter feiringen fra kl. 12:00. Da blir det musikalske toner fra Thea & The Wild, som blant annet skal fremføre sanger av Lillebjørn Nilsen.
Det blir servert kake og kaffe til gjestene mellom kl. 12:00-14:00.
Lørdag blir det Barnas dag med Vennebyen
Lørdag er det de yngste som får hovedrollen når Møller Bil Follo inviterer til Barnas dag.
Vennebyen kommer for å holde to show, kl. 10:30 og 13:30. Etter showene blir det mulighet for meet and greet med hele Vennebyen.
Det blir også ballongklovner, boller og aktiviteter for barna. De håper derfor at mange familier tar turen.
– Dette blir en perfekt familiedag!