Fredag 28. april gikk NM for ungdomsbedrifter av stabelen i Lillestrøm. Fra Frogn og Nesodden deltok tre bedrifter.
I konkurransen gikk Kongla UB fra Frogn seirende ut i to kategorier.
2. plass i beste bærekraftige stand og 2. plass beste markedsføring.
– Vi ble sjokkert da de sa at vi skulle få bli med til NM. Vi hadde ikke forventet det, men det er utrolig deilig å få den anerkjennelsen. Vi har jo jobbet med dette siden i høst. Det å få litt igjen for arbeidet man har puttet inn er kjempedeilig, fortalte Emilie Iversen i Kongla UB før deltakelsen.
Ungdomsbedriften gledet seg stort, men visste at det var stor konkurranse.
– Det blir veldig gøy, men samtidig er det mye stress. Vi gjør siste forberedelser til den store dagen nå. Vi vil jo gjøre det bra og målet er å gjøre det best mulig. Men vi vet jo at konkurransen er enda større i NM så forventningene er deretter, sa Iversen.
Etter endt deltakelse kunne ungdomsbedriften imidlertid juble.
– Da er Kongla UB ferdig med NM. Vi tok med oss andreplass i beste bærekraftig stand. Med god hjelp fra lærere, bekjente og alle i UB-en var alt brukt på vår stand enten gjenbruk eller bærekraftig, skriver bedriften på Instagram.
Bedriftene Blingtrack UB fra Frogn og DropStop UB fra Nesodden deltok også i Lillestrøm denne dagen.