Torsdag skulle kommunestyret vedta å gå videre med planen for Tjenna, etter høringen er ferdig. Ikke uventet ble det en kamp om Kunstparken og dens framtid.
Torsdag skulle kommunestyret vedta å gå videre med planen for Tjenna, etter høringen er ferdig. Ikke uventet ble det en kamp om Kunstparken og dens framtid.
Morkheia i Gjerstad er blant de 32 nye skogområdene som regjeringa vedtok å verne i dag.
Tirsdag ble den 35. Risør kammermusikkfest åpnet med brask og bram – og et mørkt bakteppe.
Kystlaget har i noen år hatt robåter til låns. I fjor var interessen stor. I år får de to nye båter, og til neste år enda en.
Under fjorårets snøkaos startet Øystein Paulsen Olsen og Didrik Syrdal Tronstad firmaet Enghaven transport & tjenester. Sommeren er her, og snøfreser og sørlandsskuffe er byttet ut med pensler og gressklipper.
Tirsdag vedtok det interkommunale planstyret for E18 å sende forslaget til kommunedelplan for strekningen fra Tvedestrand til Akland ut på høring.
Elever fra Risør videregående skole satte teiner i hummerreservatet, helt lovlig.
Kommunestyret i Gjerstad lot seg på ingen måte overbevise av det fylkesdirektøren for tannhelse, Knut Lindland hadde å si da han kom til Gjerstad 19. juni.
Torsdag denne uken skulle politikerne sette et endelig punktum i debatten rundt sluttpunktet på vann- og avløpsutbyggingen til Krabbesund og Fie.