Brann i køyretøy: – Ein person har pusta inn ein del røyk
Fotballskule med fellesskap: – Kjend på tvers av klubbar, alder og kjønn

Etter to dagar med fotballskule i regn var det endeleg opplett og klart for det store høgdepunktet; kampen mellom lærarane og elevane.

Les hele saken her

Bubil skapte trafikkork på Vangen
Fleire dyr funne døde: – Ein nedslåande beskjed

Fleire reinsdyr enn fyrst antatt er funne døde ved Kvanndalseggjane – Me veit ikkje noko meir om kva som kan vera årsaka, seier styreleiar i Hardanger og Voss reinsdyrlag til Hordaland folkeblad.

Les hele saken her

Avdekte fleire lovbrot under kontroll: – Vart meldt for å ikkje ha tilstrekkeleg førarrett

Kontrollen, som fokuserte på alt frå ljos og bremsar til førarkort og dokumentasjon, resulterte i fleire reaksjonar.

Les hele saken her

Brannalarmen gjekk på Promenaden i Ulvik: – Var heldigvis udramatisk

Torsdag vart ein automatisk brannalarm utløyst på Promenaden i Ulvik.

Les hele saken her

Bekjempa kjempespringfrø i Granvin: – Kan verta opp til tre–fire meter høge

Onsdag kveld deltok både vossingar og gravensarar på dugnad med eit mål om å fjerna mest mogleg kjempespringfrø.

Les hele saken her

Skulestart: Her er 1. klassen den største klassen på skulen

Bulken skule har heile 17 fyrsteklassingar i år. Dermed er dei den største klassen på skulen dette skuleåret.

Les hele saken her

Sommaren på Bergensbanen: – Strevsamt for mange av kundane og oss tilsette

– Totalbiletet er at me ikkje har hatt ein draumesommar. I høgsesongen gjer det ekstra vondt, seier pressesjefen i Vy om sommaren på Bergensbanen.

Les hele saken her

Varslar torevêr i ettermiddag

Det er sendt ut gult farevarsel for lyn og torevêr på Sørvestlandet.

Les hele saken her