En steinmur i et boligfelt har blitt en sak for politikerne.
Tiltaket som ekteparet ønsker å gjennomføre er ikke av det ruvende slaget. Det var likevel en solid gjeng som møtte opp for å ta avgjørelsen.
Det unge paret har en rekke endringer de ønsker å få til på den flotte eiendommen sin.
En 16 år gammel gutt er dømt til 45 dagers betinget fengsel med en prøvetid på to år for en rekke lovbrudd, inkludert trusler med machete, ulovlig våpenbesittelse og flere tyverier.
Liten lekeplass veltet ikke stort lass, men ble like fullt gjenstand for en stor diskusjon. Det handler om planen for Kvartal 71 som politikerne i areal- og miljøutvalget vedtok å sende ut på høring.
Per Arne Guttormsen var godt forberedt da han i dag møtte politikerne i areal- og miljøutvalget.
Når Start møter Aalesund lørdag står det flere sørlendinger på motsatt banehalvdel. En av dem spilte for Start for under et år siden.
– Vi føler ikke vi er kompetente nok, sier Geir Aarrestad, som representerer 16 boenheter i Romleåsen borettslag. De føler maktesløshet i møte med storutbyggernes planer på Marviksletta.