Fremkommeligheten med bil i Kvadraturen har blitt dårligere. Dette er grunnen.
Opprettelse av en kommunal idrettspris skapte ikke uventet stor debatt i bystyret. For alle ville ha den, men mange ville ikke at kommunen skulle bruke penger på en slik pris.
Klippesesongen er i gang mange steder i landet. Men er det egentlig lov å nyte en øl eller tre mens du slår gresset?
De ventet i nesten fire timer, men måtte gå fra bystyresalen med uforrettet sak. Foreldrene fra Rosseland skole fikk ingen omkamp.
Kristiansand bystyre gikk enstemmig inn for detaljreguleringsplanen for den store utbyggingen på Åros feriesenter.
Kristiansands kommunedirektør Camilla B. Dunsæd er i statsråd oppnevnt som medlem av den nylig nedsatte Regjeringens kommunekommisjon.
Politikerne i bystyret brukte mye tid på å diskutere om sykefraværet på 10 prosent er «alarmerende» eller ikke.
Banekapasiteten i byen er sprengt. Da hjelper det ikke at arbeidet med å bygge nytt har blitt utsatt.