08.50: Kø fra Holmen til Strand.
Fra Asker til Skøyen tar det nå 43 minutter.
08.30: Tett kø fra Holmen til Strand på E18.
På Slemmestadveien i Asker er det uvanlig mye kø fra Blakstad og sørover gjennom Vollen sentrum.
Martin Martinsen i Asker kommune sier at det har blitt strødd flere steder i Asker sør, men at strøing avventes flere steder i Asker nord på grunn av været.
- Nå er det mildt og strør man nå, går det fort gjennom isen. Vi forsøker eventuelt å rippe opp før vi strør.
- Ser det skummelt ut, så kjør etter forholdene, sier Martinsen.
08.05: Tett kø fra Holmen til Strand.
Fra Asker til Skøyen tar det nå 45 minutter på E18.
Ruter melder fortsatt at det er forsinkelser på T-banen til og fra både Østerås og Kolsås.
Det er kø og forsinkelser på noen lokale veier, som Bærumsveien, Vollsveien og Røykenveien og Slemmestadveien.
07.45: Kø fra Holmenkrysset forbi Sandvika til Strand.
Fra Asker til Skøyen tar de nå rundt 40 minutter på E18.
07.33: Forsinkelser på T-banen. Ruter melder om forsinkelser på linje 2 Østerås og linje 3 Kolsås på grunn av signalfeil. Det skal også være problemer med en sporveksel på Tøyen, melder en av Budstikkas medarbeidere som er på vei til jobb.
07.20: Nå flyter det fint på E18 gjennom Asker, men på Bærumsiden er det kø g forsinkelser fra Sandvika innover mot Lysaker.
07.00: Farevarselet om is fra Meteorologisk institutt gjelder fortsatt.
Trafikkoperatør Trude Lindstad i Statens vegvesen sier at man må være obs på at det kan være glatt i dag.
- Det er litt glatte veier rundt om kring, men mer oppe på Romerike enn i Asker og Bærum.
- På de litt mindre veien kan det forekomme is, sier Lindstad.
Trafikken øker på E18. Det er nå kø og tett trafikk fra Holmen til Strand.
06.40: God morgen. I dag er det rett over null grader og det kan være glatt enkelte steder.
På E18 inngående er rushtrafikken godt i gang. Det er forsinkelse og kø ved Holmen, Slependen og fra Sandvika mot Strand.
Det er ikke meldt om problemer i kollektivtrafikken.