Morgentrafikken onsdag

08.13: Det øker mest mellom Holmen og Sandvika i skrivende stund. Men det går ikke veldig fort videre innover mot byen heller.

Anslåtte kjøretider nå er:

Asker-Holmen 3 min

Holmen-Sandvika 14 min

Sandvika-Strand 6 min

Strand-Skøyen 7 min

07.50: Litt mer trafikk på E18 nå. Det begynner å tette seg ved Holmen og går sakte forbi Sandvika til Strand.

Anslåtte kjøretider nå er:

Asker-Holmen 3 min

Holmen-Sandvika 9 min

Sandvika-Strand 5 min

Strand-Skøyen 6 min

07.02: Litt mindre kø. Asker–Skøyen = 24 minutter. 

06.33: Mer kø nå. Asker–Skøyen = 27 minutter i bil. 

06.12: En fryktelig god morgen til dere alle! Trafikken er som ventet i gang på E18. Det er de kjente stedene det knyter seg: inn mot Holmen/Slependen og forbi Sandvika. Pust med magen og ta en trall! 

Følg morgentrafikken mandag

08.55: Forsinkelsen mellom Holmen og Sandvika er på rundt 25 minutter. Det er strekningen det er størst forsinkelse på i øyeblikket.

08.20: Det er nå sammenhengende kø fra Asker og til Strand. Ha god tålmodighet, kos deg med radio og telefonen hvile!

07.40: Mellom Asker og Fornebu (kontrolltårnet) tar det rundt 40 min. å kjøre.

07.25: Nå er det verst mellom Holmen og Sandvika, men det er også trått videre fra Sandvika. Kjøretid mellom Asker og Skøyen er nå ca. 50 minutter.

07.00: Det er store forsinkelser på E18 gjennom hele Asker og Bærum inn mot Oslo. Tregest går det gjennom Asker, men det tetter seg nå også til fra Sandvika til Skøyen.

06.45: Det tar over ti minutter å kjøre E18 fra Holmen til Sandvika, en strekning som uten kø tar drøyt tre minutter å kjøre. Det er store og økende forsinkelser på E18 gjennom hele Asker frem til Sandvika, melder Statens vegvesen. Det er også tett trafikk resten av strekket på E18 inn mot Oslo

06.30: Det er store og økende forsinkelser på E18 gjennom Asker og Bærum inn mot Oslo. Fra Holmen til Sandvika tar det nå dobbelt så lang tid å kjøre sammenlignet med når det ikke er kø, melder Statens vegvesen. Også på E16 er det nå noe forsinkelse mellom Vøyenenga og Sollihøgda.

06.20: Trafikken tetter seg til på E18 gjennom Asker i retning Oslo. Det er mindre og økende forsinkelser helt fra kommunegrensa i vest inn til Sandvika, melder Statens vegvesen. 

06.15: Hverken Vy eller Ruter melder om større avvik for tog og buss i Asker og Bærum.

06.00: Det meldes ikke om noen forsinkelser på hovedveiene gjennom Asker og Bærum tidlig mandag morgen.

Morgentrafikken fredag

08.45: Det meldes om store forsinkelser på E18 inn mot Oslo, særlig mellom Strand og Skøyen.

07.00: Ingen større avvik meldes fra kollektivtrafikken i Asker og Bærum, ifølge Ruter, Vy og Bane Nor.

06.40: Det er mindre, og økende, forsinkelser på E16 mellom Sollihøgda og Vøyenenga, melder Statens vegvesen. På E18 er det nå ingen forsinkelser.

06.20: Trafikken flyter fint på hovedveiene gjennom Asker og Bærum tidlig fredag morgen.

Morgentrafikken torsdag

08.32: Litt mer kø nå. Reisetid Asker–Skøyen er 38 minutter. 

07.22: Noe kø fortsatt. 29 minutters reisetid nå, Asker–Skøyen. 

06.53: Ikke den voldsomste køen foreløpig. Tregest forbi Sandvika nå. Reisetid Asker–Skøyen er 26 minutter. 

06.25: Vi er i gang! Det er kø og den starter i Hagabakken på E18, mellom Asker og Holmen. Du må forvente sakte kjøring frem til Høvik. 

Morgentrafikken onsdag

08.37: Mye kø. Asker–Skøyen tar 41 minutter. 

07.42: Det er mye kø. Reisetid Asker–Skøyen er 46 minutter. 

06.16: Goood morgen, trafikanter! Som vanlig er de ivrigste jobbpendlerne i gang på E18. Mest liv er det ved det beryktede Holmenkrysset. Her må du forvente kø. Frem til Høvik vil det nok også gå noe saktere. 

Morgentrafikken tirsdag

09.35: Trafikken på E18 er avtagende. Det er fortsatt litt forsinkelse mellom Holmen og Blommenholm, men det begynner å nærme seg fin flyt. Beregnet kjøretid fra Asker til Skøyen er i øyeblikket 24 minutter.

09.13: På E18 er det stedvis kø fra Asker til Blommenholm. Beregnet kjøretid fra Asker til Skøyen er i øyeblikket en halvtime.

08.40: Veien er ryddet på E18 ved Sandvika og trafikken går som normalt. En motorsykkel har kollidert inn i en bil, veibanen skal ha blitt ryddet. Ulykken har ført til lange køer inn mot Sandvika og på sideveien.

07.50: Det har vært en trafikkulykke ved Sandvika, høyre kjørefelt i retning Oslo er stengt. Dette vil påvirke trafikken på E18.

07.35: Veldig tregt gjennom Asker og frem til Sandvika nå. Vider er det saktegående frem til Strand. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er på over 50 minutter.

07.15: Køer frem til Holmenkrysset på E18 i Asker nå. Ellers går det sakte innover mot Oslo. 

06.50: Det er tett trafikk på e18 gjennom Asker og Bærum nå. Trafikken flyter, men det går veldig tregt. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er på litt under 45 minutter. Inn mot Holmen, Slependen og Sandvika er det ekstra mye trafikk.

06.05: Hei og god morgen! En del trafikk på motorveien E18 innover mot Oslo nå, men det er foreløpig ingen køer. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er ca 20 minutter.

Morgentrafikken mandag

09.05: Det er mindre trafikk på E18 innover mot Oslo. Trafikken flyter ok og det skal ikke være steder hvor det er full stopp. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er under 25 minutter.

8.25:  Fremdeles går det tregt på E18 innover mot Oslo. Mellom Holmen og Slependen går det spesielt sakte nå. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen ligger på litt over 40 minutter.

08.00: Tett og saktegående trafikk på E18 forbi Sandvika. Det går veldig tregt frem til Strand.  Også gjennom  Asker går det sakte på motorveien. På Slemmestadveien ved Bjerkås er det meldt om et trafikkuhell mellom en motorsyklist og en bil. Politi og ambulanse er på stedet.

07.25: Saktegående trafikk på E18 innover mot Oslo nå. Forbi Sandvika går det tregt  frem til Høvik og forbi Strand. Også gjennom Asker stamper folk i kø. Det er ikke meldt om spesielle hendelser nå.

07.00: Bilen som stengte et felt i Bjørnegårdstunnelen på E16 mellom Sandvika og Vøyenenga er fjernet.

06.45: Tett trafikk gjennom Asker og frem til Sandvika. Fra Høvik og frem til Strand er det også køer. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er ca 40 minutter.

06.30: Et felt er stengt i Bjørnegårdstunnelen mellom Sandvika og Vøyenenga  på E16 mot Sollihøgda. En personbil har fått motorstans i høyre felt.

06.25: Det begynner å bli en del trafikk på E18 innover mot Oslo. Inn mot Holmen i Asker er det saktegående kø nå.  Også inn mot Sandvika begynner det å gå sakte. Kjøretiden mellom Asker sentrum og Skøyen er ca 40 minutter.

06.05: Hei og god morgen! Fin flyt på veien innover mot Oslo nå, så langt er det ikke registrert køer på E18.

Slik er køene

20.40: Fortsatt et kvarter forsinkelse mellom Skøyen og Holmen.

19.50: Fortsatt store forsinkelser på E18. Forsinkelsen mellom Skøyen og Holmen er på nesten én time.

Bilstans gir enda mer kø

Klokken 19 melder Vegvesenet at en havarert bil blokkerer et av feltene på E18 i utgående retning. Dette er i Hagabakkene rett før Asker sentrum.

- Nå er det veldig rødt fra Sandvika vestover mot Asker, sier trafikkoperatør Mette Brunæs til Budstikka.

Slik så køen ut i Sandviksveien ved 19.30-tiden torsdag:

Via Statens vegvesens mange kameraer langs E18 følger hun trafikken. Fra Lysaker til Asker tar det nå rundt 50 minutter på E18. 

- Det har gått i rykk og napp i ettermiddag, men på grunn av bilstansen før Asker blir det ekstra mye kø. 

- Det løsner nok i løpet av en halvtimes tid, tror jeg, men det er mange som skal vestover i dag, sier Brunæs.

Etter Asker ser det imidlertid lysere ut for bilistene. 

- Videre forbi Drammen er det ikke kø, sier Brunæs. 

Den havarerte bilen ble fjernet rundt klokken 19.30.

Køtrøbbel på E18

19.40: Fortsatt mye trafikk på E18 utgående og spesielt tett fra Strand til Slependen. 

Det er også mye kø på flere lokale veier, som Sandviksveien og Billingstadsletta. 

18.35: Forsinkelsene øker - det tar nå 20 minutter mer enn vanlig å kjøre mellom Sandvika og Holmen.

18.15: Det går tregt mellom Sandvika og Holmen på E18, med forsinkelser på nærmere et kvarter.