Saken oppdateres
Vegtrafikksentralen melder på X klokken 17.38 at Oslofjordtunnelen er stengt i retning Drammen på grunn av en gjenstand i veien.
Saken oppdateres
Vegtrafikksentralen melder på X klokken 17.38 at Oslofjordtunnelen er stengt i retning Drammen på grunn av en gjenstand i veien.
Klokken 10:16 meldte politiet at de hadde stanset en bil på Bleiker i Asker.
Føreren, en mann i begynnelsen av 20-årene fra Drammen, mistenkes for kjøring under påvirkning av narkotika.
– Fremstilles lege for blodprøve, opplyser operasjonsleder Eirik Sannes i Politiloggen.
Vegtrafikksentralen meldte på X klokken 16.32 om et trafikkuhell på E18, rett før avkjøringen ved Holmen - retning Drammen.
Hendelsen forårsaket kø og forsinkelse på E18. En periode sto køen tilbake til Sandvika.
Klokken 16.51 meldte politiet at de var på plass sammen med ambulanse.
– Der har det vært et lite trafikkuhell som medfører at høyre felt er stengt. Mulig lastebil som har kjørt inn i bakenden på en bil, skriver operasjonsleder Anders Aas i Oslo politidistrikt.
Klokken 17.19 opplyste politiet at en bil er berget mens lastebilen kjørte vekk selv.
– Det opprettes anmeldelse på forholdet, skriver operasjonsleder Ansers Aas i meldingen.
Ingen personer skal ha blitt skadet i uhellet, ifølge politiet. To personer ble sjekket av ambulansepersonell på stedet.
Hun frisørgründer og salongeier - han tidligere direktør ved Øvrevoll. Nylig ble både Randi Eriksen og ektemann Hans Petter Eriksen fra Tanum hedret på hvert sitt vis.
Hans Petter Eriksen har arbeidet for Øvrevoll og Norsk Galopp i hele 45 år. Han var sportssjef fra 1981, og direktør de siste 11 årene av sitt arbeidsliv, omtaler Øvrevoll.no. Nylig mottok han hederspris fra Norsk Galopp.
Og hans kone, Randi Eriksen, gründer og eier av Petite Frisørene, ble også hedret på spesielt vis for en tid tilbake. Hun ble utnevnt som æresmedlem av styret i Norske frisør- og velværebedrifter i 2021. Men fordi koronaen kom - ble det aldri noen seanse med utdeling! For kort tid siden ble derfor Eriksen invitert til stor middag på Grand Hotel der hun omsider fikk utdelt æresbevisningen på skikkelig vis.
- Veldig hyggelig og fint at vi begge blir gjort stas på slik, sier Randi Eriksen i en kommentar.
Politiet melder i politiloggen klokken 21.40 at de er på vei til Kadettangen etter å ha fått melding om slagsmål mellom flere personer.
Klokken 21.43 melder poltiet at de er fremme på stedet.
– Det jobbes med å få kontroll over hva som har skjedd. Det er ikke funnet noen skadde, men det er mange i området som kan ha vært involvert, skriver operasjonsleder Anders Aas i en melding.
Følg saken her:
Bobehandlingen i Stayclassy AS er nå avsluttet. De ansatte fikk dekket sine krav, og skatte- og avgiftskrav ble cirka 40 prosent dekket.
Stayclassy var selskapet eid av Thomas Holstad, som slo seg opp som sparkesykkelkonge. Budstikka har tidligere omtalt at boligen ble tvangssolgt.
Øvrige kreditorer, som hadde meldt krav på rundt åtte millioner kroner, fikk ingen dekning.
Det opplyser bostyrer Andreas S. Christensen hos KCO Advokater til Budstikka.
Konklusjonen er at det samlet ble utbetalt i underkant av 700.000 kroner til kreditorene. De prioriterte kravene klasse en, det vil si lønnskravene, ble dekket fullt ut, ifølge bostyrer.
Skatte og avgiftskrav fikk også dekket rundt 40 prosent, ifølge Christensen.
- De øvrige kreditorene som hadde meldt krav med rundt åtte millioner kroner, fikk dessverre ingen dekning, sier Christensen.
- Det har vært en omfattende bobehandlingen som blant annet medførte at selskapets leder ble ilagt konkurskarantene og det ble sendt anmeldelse til politiet for flere mulige straffbare forhold, fremholder bostyreren.
Ledigheten fortsetter å være lav i Asker og Bærum, ifølge pressemelding fra NAV.
Ved utgangen av juni er det 1,9 prosent ledighet i Asker og Bærum. I Bærum er det 1.289 helt ledige personer, mens det i Asker er 1.022 helt ledige, viser NAVs statistikk.
Til sammenligning er Ullensaker den kommunen i Akershus som har størst ledighet ved utgangen av juni. Her er 3,4 prosent av arbeidsstyrken - det vil si den delen av befolkningen som normalt kunne vært i jobb - helt uten arbeid.
Equinor, en av Fornebus største arbeidsplasser, er i søksmål-trøbbel.
Innleide fra ett av selskapets underleverandører nektes bonus etter at en Equinor-kontrakt havnet hos nytt selskap. Nå går det innleide selskapet til gruppesøksmål, skriver Dagens Næringsliv fredag.
Krever bonus
Det var i mai i fjor at selskapet TS Group fikk en omfattende rammeavtale om innleie av fagpersonell til Equinor. Tidligere var det selskapet Semco Maritime som hadde lignende avtale.
Det siste året har TS Group ansatt rundt 200, hvorav rundt 50 tidligere jobbet i Semco Maritime. Nå krever rundt ti av de ansatte utbetalt bonus på linje med det Equinor-ansatte har rett til, skriver DN videre.
Formelt er det underleverandøren TS Group som saksøkes. Gruppesøksmålet omfatter personer som var innleid til Telenor i 2024 og 2025, men som på grunn av bytte av arbeidsgiver ikke har mottatt bonus.
Forsinkelser i arbeidet med Drammen stasjon fører til at ordningen med buss for tog mellom Drammen og stasjonene rundt forlenges til 31. august.
Opprinnelig skulle normal drift være tilbake 10. august, men slik blir det ikke.
– Bane Nor trenger mer tid før de kan åpne for togtrafikk gjennom den nye Drammenstunnelen, og utsetter åpningen av sporene fram til 31. august, skriver Vy i en epost til sine kunder.
– Det betyr at for linje RE10, RE11, R12 og R13 blir vi dessverre nødt til å kjøre buss for tog mellom Asker / Brakerøya og Drammen / Sande / Mjøndalen fram til og med 30. august, opplyser Vy.
(©NTB)
Politiet meldte i politiloggen klokken 16.28 at en bil og en buss hadde et lite sammenstøt på E18 ved Høvik - i retning Drammen.
– Dette rammer høyre felt, skriver politiet i meldingen.
Like etter meldte politiet at partene har flyttet seg fra veien og at trafikken går som normalt.