Det var duket for en spennende kamp da Mastra 2 og Rennesøy avsluttet vårsesongen med lokalderby i Vikevåg.
Før denne kampen hadde det nye herrelaget til Rennesøy hatt en strålende start på sesongen i 7. divisjon avdeling 3.
Med sju seiere og tre tap på de første ti kampene ville en seier mot Mastra 2 kunne føre rennesøybuene helt til topps på tabellen.
Mastra 2 lå på sin side i andre enden av tabellen, med åtte poeng på sine 10 første kamper. Andrelaget til Mastra trengte poeng for å ta seg oppover på tabellen.
Mastra i føringen
I kampen mandag kveld var det Mastra 2 som kom best i gang, da Kjetil Berg Jåtten satte ballen i mål etter 12 minutter spilt. Det var også pauseresultatet.
I andre omgang hevet Rennesøy seg, men det var først etter cirka 70 minutter at laget fikk uttelling.
Dommer Ronny Ludvigsen pekte på straffemerket, og Sondre Mæland ekspederte straffesparket i mål for Rennesøy.
Bare minuttet etter var Henrik Heggland Bertelsen frampå og satte inn 1-2 for Rennesøy.
På toppen av tabellen
Spenning var det om Mastra skulle komme tilbake mot slutten av kampen og sikre ett poeng, men det var Emil Follevåg som til slutt satte inn det avgjørende målet, og sikret 1-3-seier for Rennesøy.
I skrivende stund topper Rennesøy tabellen med 24 poeng, men Sunde 2 på andreplass har en kamp mindre spilt og 23 poeng, mens Kvitsøy har to kamper mindre spilt og 22 poeng.
Også Buøy på fjerdeplass med 19 poeng kan gå forbi Rennesøy på tabellen med seier i sine to hengekamper.
Slik starter høstsesongen
Mastra 2 på 11. plass har i øyeblikket bare Fogn bak seg på tabellen, men det er muligheter til å klatre med en trepoenger i neste kamp mot Midtbygdens 2, i første kamp etter sommerpausen. Mastra 2 har også muligheten til å knappe innpå nettopp Midtbygdens 2, som har fire poeng mer enn Mastra 2 når Mastra 2 tar imot på hjemmebane i Vikevåg 11. august.
Rennesøy starter høstsesongen på hjemmebane mot Sunde 2. Det skjer 12. august.