Innsendt stoff: Sist helg stilte Marienlyst Karateklubb fra Drammen i JKA cup i Sandefjord med ti deltakere - og alle tok medalje.
Ayuub Abdisalan (12) og Sebastian Nedberg (13) gjorde rent bord og tok gull i både mønster (kata) og kamp (kata) i sine respektive klasser.
Alva Løvgren (12), Lilja Hope (12) og Julie Grobstok (11) møttes i klassen for fargebelter 11-12 år, som endte med delt tredjeplass for Lilja og Alva, mens Julie tok gull. Julie fikk også med seg andreplassen i kumiteklassen der klubbkamerat Ayuub tok gull.
Gabrielius Daukintis (17) fikk med seg sølv og Lise Tveter (41) gull i sine aldersklasser i kata.
Alexander Bylterud Fahlstrøm (10) deltok i barneklassen og fikk medalje. Pappa Kristian (48) begynte på karate sammen med sønnen Alexander for to år siden. I helgen tok han bronse i kata-klassen for voksne med fargebelte.
Trener Eddy Rislien er fornøyd med helgen:
- Vi er fornøyde med innsatsen, og så er det gøy når resultatene også kommer. Det er ekstra moro når vi får med oss både voksne, ungdom og barn og har et spenn fra noen som er med i sin første konkurranse til erfarne utøvere.