MIF har god flyt for tiden. Buskerud-laget står med tre strake seire.
Lørdag ettermiddag tok Mjøndalen en oppskriftsmessig 3-1-seier over bunnlaget Vidar på bortebane - i fotballens 2. divisjon avdeling 1. Det sto 1-1 ved pause.
Mathias Bringaker, Oliver Midtgård og Benjamin Sundo scoret MIFs mål på Alustar Arena i Stavanger. Hjemmelaget tok ledelsen ved Simen Haugholm etter et kvarters spill, men bruntrøyene – som for anledningen spilte i hvitt – slo tilbake og snudde kampen.
To kjappe mål i starten på andre omgang gjorde susen for MIF - og 3-1 etter 55 minutter. Bortelaget hadde god kontroll i resten av kampen, og var nær ved å øke ledelsen. Seieren var fortjent.
MIF-treneren: - God moral
MIF-trener Sven Pierre Rodriguez sa dette etter triumfen i Rogaland:
- Banen var ikke av den beste kvaliteten, og vi taklet ikke forholdene til å begynne med. Men etter at vi havnet under med 1-0 så jobbet vi oss inn i det etter hvert - og spillet ble bedre. Vi viste igjen god moral og vant vår andre bortekamp på rad ved å score tre mål. Det er bare å fortsette på denne måten.
Mjøndalen ligger på 4.plass, men det er bare ett poeng opp til 2. plass - som betyr kvalikspill om opprykk til OBOS-ligaen. Fem runder gjenstår. Jerv ser ut til å cruise mot avdelingsseier og direkte opprykk.