Flere og flere får tilbud om verge i Østfold. På tre år har økningen blant mindreårige vært på mer enn ti prosent.
Flere og flere får tilbud om verge i Østfold. På tre år har økningen blant mindreårige vært på mer enn ti prosent.
Arne Sekkelsten lover ikke akkurat gull og grønne skoger halvveis ut i sin første periode som ordfører: Han vil ikke utelukke nye, smertefulle kutt. Dessuten har han null tro på noe snarlig kutt i eiendomsskatten
FFK gjorde en god bortekamp i hovedstaden, ledet an av en dansk motor på midtbanen. Men igjen var det effektiviteten foran mål som sto mellom de rød/hvite og tre poeng.
Her fortviler Rocco Shein (21) som måtte innse at det ble poengdeling på Intility lørdag kveld.
Keeper Håvar Grøntvedt Jenssen (29) i Sarpsborg 08 er ikke helt som andre fotballspillere. Nå er han nemlig ferdig utdannet jurist med mastergrad.
Wenche Mørch og mannen John Mørch har nylig skaffet seg sin første bobil. Lørdag i 16-tiden skulle de handle litt på Europris på Sorgenfri. John koblet på gassen til kjøleskapet før de gikk for å handle. Mens de var der inne i butikken begynte det å brenne.
Norges Naturvernforbund og Naturvernforbundet i Østfold har politianmeldt det de mener er ulovlig utslipp av kvikksølv. Årsaken er funnene svenske forskere ved forskningsinstituttet Tjärnö marina laboratorium gjorde i desember 2022.