Politikere får skylden for at vi må betale mer i bompenger fra august – til tross for at det ikke er de som har bestemt at prisene skal øke.
Politikere får skylden for at vi må betale mer i bompenger fra august – til tross for at det ikke er de som har bestemt at prisene skal øke.
Andreas Hagen (39) legger ikke skjul på at han forventer at det vil bli hektisk aktivitet i sommervinduet. – Som trener ønsker man alltid å komme styrket ut av et vindu.
Bøter, mangellapper og bruksforbud ble resultatet da flere utenlandske og norske kjøretøy ble stoppet i en kontroll på Svinesund onsdag.
Lørdag 14. juni fremføres lunsjkonserten Sanger uten ord 3.0 «Hendelser», vakre melodier for trompet og klaver i Glemmen kirke.
Denne helgen kan du bli med på en musikalsk reise gjennom Astrid Lindgrens fortryllende univers sammen med Borge Musikkorps og Grålum Vokalis.
Nå er det klart nøyaktig hvilke sparetiltak bystyret anbefales å gjennomføre på torsdag. Det anbefales blant annet kutt innen rus og psykisk helse, færre døgnplasser på Helsehuset og gjennomgang av tilbudet til noen av dem som får mest hjemmesykepleie.
Leder i Lastebileierforbundet i Østfold, Erik Graarud, mener veivesenet må finne frem til helt andre tiltak enn å nekte de tyngste kjøretøyene å kjøre over Fredrikstadbrua.
Velkommen til noe som kan bli et ekstremt langt bystyremøte. Det står hele 55 saker på menyen – og i år skal møtet gå over én dag i steden for to, som tidligere. Blant annet skal politikerne diskutere nye kuttforslag og salg av flere eiendommer. I tillegg startet formannskapet et ekstraordinært møte klokken 08.00 for å hastebehandle noen av kuttsakene.