Tidligere FFK-spiller Stian Stray Molde (29) har kun vært FK Haugesund-spiller i noen måneder. Nå skriver Haugesunds Avis at Stray Moldes kontrakt med FKH er utløpt eller terminert.
Til tross for at forsvarspilleren, som spilte syv sesonger i FFK, står uten kontrakt, trener han fortsatt med klubben.
Haugesunds Avis skriver at de fikk ett tips om at kampen mot Odd kunne bli hans siste, men verken Stray Molde, agenten eller sportssjef Kristoffer Haraldseid kommenterte saken.
Da FKH var tilbake fra sommerpause, bekreftet Haraldseid at klubben ønsket å beholde Stray Molde ut sesongen – og gjerne lenger. Samtidig understreket han at spilleren ikke hadde bundet seg til en ny avtale.
Ifølge flere kilder hadde Stray Molde opprinnelig planer om en overgang til utlandet, trolig Asia, etter at kontrakten med FFK løp ut i vinter. Det ble heller en korttidskontrakt med FKH, men mulighet om å avbryte den i sommer.
Norges Fotballforbund bekrefter at Stray Molde er registrert i FKH, men med utløpt eller terminert kontrakt. Det betyr at han ikke er spilleberettiget i OBOS-ligaen før en ny avtale er signert.
Likevel skal det fortsatt være gode muligheter for at Stray Molde blir værende i FKH og signerer en ny kontrakt. Klubbens sportssjef har foreløpig ikke kommentert saken ytterligere.