Petter Gudim (62) hadde planer om å pensjonere seg. Men så fikk han se de nye kinesiske elbilene.
Petter Gudim (62) hadde planer om å pensjonere seg. Men så fikk han se de nye kinesiske elbilene.
På Søreide sykehjem har beboere sammen med barn fra Femtiden barnehage, ungdommer fra Joy, pårørende og Søreide aktivitetssenter skapt kunst. En hvit korridor er blitt et fargerikt galleri.
Fem ganger på under ett år meldte rådalsmannen mobilen tapt. Forsikringsselskapene skjønte at noe ikke stemte.
Smørås Skolemusikk reiste fredag til Østerrike, men syv instrumenter ble stående igjen på rullebanen i Bergen. – Vi ble målløse.
Politiet rykket ut etter melding om branntilløp på Slåtthaug videregående skole lørdag ettermiddag.
Leder i Bergen Elveforum, Terje Aarsand, arbeider for å sikre vassdragene i Bergen. Han mener vern av byens blågrønne soner er avgjørende for fremtidige generasjoner og en kvalitativ byutvikling.
Norgesmesterskapet i sportsdrill ble avholdt i Åsane Arena 18. og 19. april. Fana IL stilte som vanlig mannsterke i konkurransen, og befestet sin posisjon som en av landets fremste klubber innenfor denne idretten. Mesterskapet fungerte også som uttakskonkurranse for VM i Paris i august.
Bymiljøetaten inviterer til folkemøte 4. mai for å utvikle Telenorkaien og Dampskipkaien til sosiale møteplasser ved sjøen.