Fylkeskommunen hadde bomma på søkartala til vidaregåande. Torsdag vart det vedtatt at klassane som var sette på pause, blir gjennomførte likevel.
Fylkeskommunen hadde bomma på søkartala til vidaregåande. Torsdag vart det vedtatt at klassane som var sette på pause, blir gjennomførte likevel.
Rett over midnatt fekk brannvesenet i Stryn melding om opne flammar frå ei leilegheit. Éin person fekk i seg røyk.
Hytteeigar Reidar Frøysland har i fleire år klaga på overfylte søppelcontainerar i Haukedalen. Sunnfjord Miljøverk seier dei gjer det dei kan, men viser til kapasitetsutfordringar og misbruk frå uvedkommande.
Tidlegare i år skreiv Firda om at butikkjeda Mester Grønn kjem til Førde. Det har skapt forvirring i byen.
Sunnfjordingen skal ha truga med å dele intime bilder av barnet, for å få ho til å sende fleire.
Sommarvarmen skapte uhaldbare tilstandar på eit omsorgssenter med defekt klimaanlegg. No har rundt 50 vifter blitt levert og montert på pasientromma.
Det er glovarmt på omsorgssenteret, og klimaanlegget har vore defekt i årevis. Ein pårørande slo alarm, og no set kommunen inn strakstiltak.
Sogndal-ordførar Stig Ove Ølmheim (Ap) reagerer sterkt på at Sogndal kommune ønskjer å anke dommen i søksmålssaka. Ein dom dei tapte på alle punkt.
Sogndal kommune tapte på alle punkt i dommen som kom fredag. Tre dagar seinare er det klart at kommunen ankar.