Drømmemål av Evjen

Håkon Evjen var på sitt beste da han sendt Bodø/Glimt foran mot Lillestrøm.

Håkon Evjen og Bodø/Glimt har hatt en litt treg start på seriesesongen. Søndag var det bortekamp mot et lag som ikke hadde tapt. Men det var før 90 minutter var spilt mot Evjen og lagkameratene. Narvikingen var på sitt beste da han satte inn 1-0-ledelse noen minutter før hvilen.

Storscorer Høgh økte ledelsen i andre omgang, og hjemmelaget klarte aldri å få inn reduseringen som kunne gjort kampen spennende. 

Bodø/Glimt vant 2-0 og har hengekamper til gode på de lagene som i dag ligger øverst på tabellen.

Helt på topp ligger Tromsø IL. TIL fortsatte sin sterke sesongåpning og slo Sandefjord 3-1 på Alfheim. 

Nytt VM-tap for Kjølmoen

Casper Kjølmoen og Norge gikk søndag på sitt fjerde tap på rad i U 18-VM i ishockey i Slovakia.

Norge møtte Latvia i sin siste match i innledningsrunden i VM . Latvia ble en litt for tøff oppgave, og Norge tapte hele 1-8. Det resultatet betyr at Norge ikke kan gå videre i mesterskapet. Nå må kaptein Casper Kjølmoen og Norge ut i avgjørende kamp for å berge plassen på høyeste nivå. Norge sin avgjørende kamp spilles onsdag, og motstander kan bli  Danmark eller Tyskland fra den andre gruppen. 

Marit ute av Champions League

Marit Røsberg Jacobsen lykkes ikke å komme til sluttspillet - semifinalen Final Four - i Champions League i håndball.

Søndag ettermiddag skulle det avgjøres. Marit Røsberg Jacobsen og hennes håndballvenninner hadde ei scoring å gå på etter første kvartfinale mot CSM Bucuresti. Den knepne hjemmeseieren holdt ikke. Returkampen i Romania endte med stort tap 27-27. Dermed blir det ingen triumf i Europa for damen fra Narvik i 2026.

Flere damer fra Narvik var i aksjon i allnorsk fotball på ukens siste dag.

Lotte Fikseth Fossem var med fra start da hennes klubb Grei vant 3-1 mot Fyllingsdalen hjemme i 1. divisjon. Dette var Fikseth Fossem og hennes klubb sin andre seier på fire seriematcher.

Medkila i kvinnenes 2. divisjon hadde ikke tapt før søndagens bortekamp mot Lyn 2. Eks Mjølner-spillere Malin Juliussen og Thea Valnes Bratland var i startelleveren i kampen i hovedstaden. De to lokale damene kunne ikke hindre sesongens første tap. Lyn-rekruttene vant 3-2. 

Regine og Roger samlagsmestere

På søndag ble det arrangert samlagsmesterskap (SM) i vinterfelt-skyting i Trondenes. Bjerkvik skytterlag deltok med tre skyttere, og under utfordrende værforhold fikk laget to samlagsmestre og en bronseplass.

Regine Pedersen, som skyter i klasse Eldre Rekrutt, skjøt 30 treff med 22 innertreff på innledende skyting. På finalen skjøt hun fullt hus med 12 treff og åtte innertreff og sikret seg dermed seieren i klassen med seks skyttere bak seg.

I klasse V55 skjøt Roger Pedersen 21 treff på innledende skyting, og 12 treff i finalen. Med det ble han nummer fire totalt i stevnet og ble samlagsmester i V55.

Svein Inge Nordkild, som skyter i klasse V75, skjøt 28 treff på innledende skyting. I finalen skjøt han åtte treff og sikret seg 3.plassen i klassen med fire skyttere bak seg.

Antonsen Gamst (16) med fulltreffer

U 19-landslagsspiller fra Håkvik traff i seier i kvinnenes eliteserie i fotball.

Flere lokale spillere har vært i aksjon på allnorske fotballarenaer lørdag, samt en hockeyspiller i U 18-VM.

God dag

Sigrid Antonsen Gamst hadde en god dag på Lillestrøm søndag. Den aldersbestemte landslagspilleren var delaktig i Molde sine første serieseier i 2026-sesongen. Antonsen Gamst og Molde vant 3-1 i bortekampen, og siste Molde-scoring var en fulltreffer for barnebarnet til Gunnar Gamst.

Sarah Martinussen og TIL-damene i 1. divisjon møtte eks-klubben til Sigrid, Kolbotn. Sistnevnte lag hadde hjemmekamp, men Tromsø var best og vant med klare 3-0. Sarah Martinussen scoret en gang i trepoengeren.

Ikke seier 

For keeper Hanne Larsen og Åsane forsvant to poeng i sluttminuttene i 1. divisjonsoppgjøret mot Start. Narvikingen slapp inn to scoringer, den siste like før slutt, i en match som endte med 2-2 og poengdeling. 

Casper Kjølmoen og de norske U 18-gutta i ishockey fikk en tøff oppgave i Slovakia lørdag. Motstander Canada var noen hakk bedre og vant hele 8-0. Kjølmoen var i den norske førsterekka og kaptein. Norge spiller viktig siste kamp i gruppespillet søndag. Da venter Latvia. 

Fotballturnering for de yngste på Ankenes

Lørdag vil det yre av unge fotballspillere på kunstgresset på Ankenes.

Spkl Hardhaus inviterer til Narvik Steinsenter Cup 2026. Turneringen er for de fra 11 år og yngre. Alle kamper går ute. Det spilles både treer, 

– Vi fortsetter suksessen med turnering ute på eget kunstgress. Norges fotballforbund sine retningslinjer følges. Kafeen vil være åpen under hele turneringen, skriver klubben i innbydelsen.

Klasser:

3’er Mix 2020

3’er Mix 2019

5’er J 2017/18

5’er G 2018

5’er G 2017

7’er J2016/15

7’er G 2016

7’erG 2015

Casper-tap og Aksum-poeng

Det ble tap og uavgjort for to fra Narvik  torsdag kveld.

To dyktige narvikinger var i aksjon med henholdsvis landslag og klubb torsdag.

Ishockeytalentet Casper Kjølmoen var kaptein for Norge i den andre kampen i U 18-VM i Slovakia. Det gikk som mot Finland i åpningsmatchen - klart tap. Norge hadde kontakt på stillingen 2-1 til vertsnasjonen, og Kjølmoen hadde målgivende til reduseringen. Slovakia vant kampen 6-1 til slutt. 

I Sverige var Karl Marius Aksum på trenerbenken da fotballguttene til Mjallby hadde bortekamp mot Gais. Etter tap i de to første kampene i 2026-serien, så fikk Aksum sin første seier sist kamp. Denne gangen ble det også poeng, dog ett da kampen endte uten scoringer. 

Tap for Casper i VM

Det ble et ventet tap for Casper Kjølmoen og de norske hockeygutta i åpningen av VM onsdag.  

 Casper Kjølmoen og Norge møtte Finland i lagets første kamp i U 18-VM i Slovakia. Narvikingen var kaptein for laget som var oppe på 1-3 og hadde en viss kontakt. Men Finland svarte og økte ledelsen til 6-1, som også ble sluttresultatet. 

Luleå-spiller Kjølmoen og lagkameratene må reise seg raskt etter et tap som ikke var veldig overraskende. Allerede torsdag venter nytt oppgjør i gruppa, da mot hjemmenasjonen Slovakia. 

Evjen i NM-finale

Håkon Evjen er klar for NM-finale i fotball. 

Onsdag var cupdag for flere lokale spillere. Både Håkon Evjen, Lotte Fikseth Fossem, Malin Juliussen og Thea Valnes Bratland opplevde suksesskveld for sine lag.

På Aspmyra var det NM-senifinale, der Bodø/Glimt var storfavoritt mot KFUM Oslo. Håkon Evjen startet i en kamp som ble spennende - og veldig lang. Vel to minutter før slutt i andre ekstraomgang, satte Helmerseb inn 2-1-scoringen som sendte Glimt til finalen.

Det ble spilt flere kamper i NM 1. runde for kvinner. Lotte Fikseth Fossem scoret en gang da 1. divisjonslaget Grei slo Kongsvinger 5-2 på bortebane.

Malin Juliussen og Thea Valnes Bratland var begge i startelleveren da allnorske Medkila knuste Melbo på bortebane. Kaptein Juliussen så unge Valnes Bratland score to ganger i 8-1-seieren.

Unge Nora Antonsen Gamst, lillesøster til Sigrid, var i startelleveren til Kolbotn i onsdagens cupdyst mot Sarsborg 08. Det ble tap 0-2 for Antonsen Gamst-klubben. 

Tap for Casper i VM

 Det ble et ventet tap for Casper Kjølmoen og de norske hockeygutta i åpningen av VM onsdag.  

 Casper Kjølmoen og Norge møtte Finland i lagets første kamp i U 18-VM i Slovakia. Narvikingen var kaptein for laget som var oppe på 1-3 og hadde en viss kontakt. Men Finland svarte og økte ledelsen til 6-1, som også ble sluttresultatet. 

Luleå-spiller Kjølmoen og lagkameratene må reise seg raskt etter et tap som ikke var veldig overraskende. Allerede torsdag venter nytt oppgjør i gruppa, da mot hjemmenasjonen Slovakia.