I 2025 sommerspilte USA-studenten for naboklubb i allnorsk fotball. Nå kommer Jesper Bakli tilbake til Mjølner.
– Overgangen fra HIL er klar, bekrefter sportslig leder Kenneth Claeson i Mjølner.
Forsterkning
Og det er ikke noe fremmed fjes som skal bidra fra i mai og et stykke ut mot høstsesongen. Jesper Bakli var toneangivende Mjølner-spiller sesongene før han dro på USA-studier. I 2025 ikledde Bakli seg HIL-trøya i Norsk tippingligaen. Nå er den gulsvarte drakten byttet ut med den for Jesper mer kjente rød/hvite.
–En flott gutt og ei soleklar forsterkning, sier Kenneth Claeson om siste mann inn dørene på stadion.
20-åringen studerer fortsatt i USA og kommer, ifølge Claeson, i mai.
– Han blir til ut i august, skyter han inn.
Første
Bakli blir første større forsterkning til trener Rune Mentzoni Olsen i 2026-sesongen. Som så eget lag holde nabo og allnorske HIL til uavgjort i første omgang under lørdagens treningskamp i Narvik.
– Vi byttet flere spillere ut ved pause og HIL var best etter sidebytte, summerte Mentzoni Olsen opp.
Mjølner har ikke kamper i påsken 2026. Serien i 4. divisjon åpner siste helg i april. Mjølner har hjemmekamp lørdag 25. april mot Melbo.