Alt går så meget bedre for byggefirmaet: – Godt med oppdrag til et godt stykke inn i neste år

Etter et vanskelig år i 2023, så er det stor aktivitet i Melhus bygg igjen.

Les hele saken her

Cathrine (43) solgte hjemmelaget aioli for over 70.000 kroner i fjor

Det ble et godt år for Cathrine Jakobsen og hennes hjemmelagde basilikumaioli.

Les hele saken her

Derfor er stupetårnet stengt av

I slutten av juli oppdaget Tove Sommerchild at det var en knekk i platået på det største stupebrettet på Grønlandsskjæret. I den forbindelse meldte hun ifra til kommunen.

Les hele saken her

Bevæpnet politi på Brekkåsen: – Kontroll på person med skytevåpen
Barents Outdoor AS med knallsterke tall i fjor. Tredoblet nesten inntekten og doblet antallet ansatte

Barents Outdoor AS tok over Helsports lokaler i Melhus i 2020, og startet opp et eget, nytt merke som produserer telt for friluftsliv.

Les hele saken her

Tom Inge (38) og Anne (46) lanserer kjøkkenmaskin og nyord: – Det fungerer på flere språk

– Interessen for bedre kosthold vokser, og nå melder en nyoppstartet trøndersk bedrift seg på banen. Velk AS, etablert i juli 2025, lanserer en spesialisert kjøkkenmaskin og samtidig et nytt ord: velk – en sammensetning av ordene vegansk og melk.

Les hele saken her

Brant i gapahuk - driver med etterslukking
Roger (61) fra Hovin fronter eksklusiv sertifisering: – Åpner for nye muligheter for studenter og ansatte 

Nylig fikk Kompetansesenteret for brukererfaring og tjenesteutvikling (KBT) godkjent søknad om ECHE-sertifisering.

Les hele saken her

Flere busskur venter på glass: – Vi kan vurdere fjerning

På flere busskur i nærområdet mangler det glass. – De er på veg, sier fylkeskommunen.

Les hele saken her

Nå kommer vinden: – Det er restene av «Floris»

Meteorologisk institutt har utstedt gult farevarsel fra tirsdag kveld.

Les hele saken her