Tre lokale lag åpnet sine fotballsesonger tirsdag kveld. Det endte med to seire og ett tap.
Gledelig var det at TTIF, som slet tungt forrige sesong, startet med en sterk borteseier mot Tune i 5. divisjon. Og ekstra gledelig var det at Kristian Gulbrandsen ble en av heltene. 26-åringen har mistet to fulle sesonger på grunna av to benbrudd, men nå er han endelig tilbake på banen igjen.
Det har TTIF virkelig trengt, for tirsdag scoret han to av målene da TTIF til slutt vant 3-2 mot Tune. De røde og sorte havnet under 0-1, men to kjappe scoringer fra Gulbrandsen sørget for at kampen var snudd. Tune slo tilbake i andre omgang, men ti minutter før slutt ble Kim-André Kristiansen matchvinner og sørget for at poengene ble med hjem til Tistedal.
I samme divisjon hadde Berg fått en tøff seriepremiere med hjemmekamp mot en av opprykksfavorittene Gressvik.
Berg havnet tidlig under, men Eirik Horvath utlignet for hjemmelaget etter en time spilt. Da virket det som Gressvik skrudde på et ekstra gir og scoret to kjappe, men Bjørn Berglund skapte spenning i kampen igjen med sin 2-3-scoring. Like etter fastsatte Gressviks Henrik Kjelsrud Johansen resultatet, og Gressvik vant 4-2.
Det siste laget som serieåpnet tirsdag var damelaget til Kvik/TTIF. De stilte med et meget ungt lag borte mot SFK, men de rutinerte spillerne steppet opp.
Både Marie Bekkhus og Cajsa Eriksen scoret nemlig hattrick. I tillegg scoret Ella Henning Olsen to mål, Emma Huseby ett, mens det siste var et selvmål.
Dermed ble det en perfekt start for et av byens to damelag.