Onsdag kveld tok Brann seg til cupfinalen i fotball på bekostning av Ålesund.
Brann ledet 2-0 lenge, men med 20 minutter igjen måtte førstekeeper Mathias Dyngeland ut med en skade. Da var det duket for debut for Simen Vidtun Nilsen.
Tistedølen meldte overgang til Brann før denne sesongen etter å ha gjort det bra i Ranheim de siste årene. Men han hadde nok neppe sett for seg at debuten skulle komme i semifinalen i NM.
26-åringen måtte se én ball gå i mål bak ham etter at han først vartet opp med en god redning. Returen var imidlertid Ålesund først på. Selv med baklengsmålet holdt Vidtun Nilsen og Brann unna.
– Det var fantastisk her i dag. Jeg har for lengst forelsket meg i Branns publikum, så dette var veldig gøy, sier tistedølen til Bergensavisen.
Nå venter Bodø/Glimt i cupfinalen som spilles på Ullevaal 9. mai. Det er foreløpig usikkert hvor lenge Dyngeland blir ute, men mye tyder på at Vidtun Nilsen hvert fall står mot Rosenborg til helga.
Torsdag ettermiddag kom Brann med en oppdatering rundt Mathias Dyngeland. Det dreier seg om en strekk for førstekeeperen, og det er usikker hvor lenge han er ute.
– Han har en liten strekk i låret, og blir i hvert fall ikke med mot Rosenborg og tvilsom til de neste kampene, sier Brann-trener Freyr Alexandersson.