Drøssevis av falske profiler: – Det er mange som har blitt svindlet av mitt navn

Pianisten André Eide har 370.000 følgere på Facebook. I hvert fall om man kun teller med hans egen profil …

Les hele saken her

Veisjefene om Haraldsgata sør: – Det ser ikke bra ut

– Vi har prøvd å lappe litt her og der, forteller Kjetil Lindanger, som ikke kan love noen kvikk fiks.

Les hele saken her

Rykket ut etter melding om mulig trusselsituasjon

Bevæpnet politi rykket fredag kveld ut til en mulig trusselsituasjon i Haugesund. De leter nå etter en man som muligens var i besittelse av en kniv.

Les hele saken her

Flere stengte veier i sentrum fredag kveld

Det er tidligere meldt at flere veier i Haugesund sentrum skal stenges i forbindelse med sentrumsløpet lørdag. Men allerede fredag var det flere stengte veier.

Les hele saken her

Overrasket FKH-kaptein: – Ikke vant til dette fra før

FKH-kaptein Bruno Leite merker allerede en stor forskjell etter trenerbyttet.

Les hele saken her

Full utrykning til omsorgssenter: – Må ta det seriøst og alvorlig

Nødetatene er på vei til Kopervik etter melding om røykutvikling i en omsorgsbolig. Andre omsorgsboliger blir evakuert.

Les hele saken her

18 sjåfører måtte betale 10.450 kroner hver

En anmeldelse og 18 forenklede forelegg. Det er fredagen oppsummert fra Utrykningspolitiet (UP).

Les hele saken her

Provosert av flagg-nekt: – Jeg har aldri laget en sang så spontant som denne

Da en kommune i fjor nektet barne- og ungdomsskoler å heise regnbueflagget, skrev Øyvind Staveland en låt i affekt.

Les hele saken her

Mann delvis frifunnet i overgrepssak

To menn i 30-årene ble denne uka dømt til henholdsvis åtte og elleve måneder fengsel. Yngstemann av dem ble likevel trodd på en av de alvorligste anklagene.

Les hele saken her

«Bodil» med den første olje

Lokalt rederi fikk første tur fra nyåpnet oljefelt.

Les hele saken her