Ullensvang: Leteaksjon etter amerikaner på fjelltur

En amerikansk familie savner en mann i 30-årene som er på fjelltur i området Nedre Buarbreen i Ullensvang.

Les hele saken her

Slik har natten vært: Nedblåste trær over veier

Stormen har tatt godt tak i vårt distrikt. To trær sperret blant annet ett felt av E 134 mot Raglamyr.

Les hele saken her

Full stopp for ferjene

Like før klokken 05.30 tirsdag morgen opplyser Vegtrafikksentralen at ferjesambandet Arsvågen – Mortavika er innstilt.

Les hele saken her

Familien reiser på budsjett: – Vi prioriterer det foran andre ting

Prisene stiger og «sydenpriser» er ikke som før. Tur til varmere strøk har for mange blitt hakket vanskeligere, men Renate Sørkås Vierdal og Gunnar Vierdal mener de har funnet en løsning.

Les hele saken her

– Vi er et ungt band som får gamle damer til å danse

Fire ungdommer utgjør det nye bandet «Sildaprinsens Orkester». Guttene synger om Brakahaug, Flotmyr og Vangen, og om damene man finner der. Drømmen er å få opptre under Sildajazz.

Les hele saken her

FKH inviterte NRK-profil til møte: – Vil ikke si noe om det

FKH inviterte mandag kveld NRK-journalist Gisle Jørgensen til et «helikopterblikk» på situasjonen FKH befinner seg i. Jørgensen presiserer at han var der som privatperson, ikke som journalist.

Les hele saken her

Ryktene hagler: Dette er de nye iPhone-modellene

I år kommer det en rekke viktige nyheter.

Les hele saken her

Jubel og gull: – Helt i ekstase

Sveio var best i Torino og ble verdensmestre i seniorklassen for første gang.

Les hele saken her

Overgangsguru: Velde til USA for 83 millioner kroner

Kristoffer Velde er bare detaljer unna en overgang til Portland Timbers, ifølge overgangsguru Fabrizio Romano.

Les hele saken her

Røde Kors-mannskap kalt ut for å bistå mann i 70-årene på Karmøy

Rundt klokken 18.30 mandag kveld ble Karmøy Røde Kors sendt ut for å hjelpe en mann i 70-årene.

Les hele saken her