Tidligere vefsnordfører Berit Hundåla (Sp) er sauebonde og beboer i distriktet hvor antall ferjekaier kan bli redusert fra tre til en. Hun aksepterer ikke at kommunen og fylket nærmest dikterer nedlegging og fraflytting.
Tidligere vefsnordfører Berit Hundåla (Sp) er sauebonde og beboer i distriktet hvor antall ferjekaier kan bli redusert fra tre til en. Hun aksepterer ikke at kommunen og fylket nærmest dikterer nedlegging og fraflytting.
Fram til hun var 17 år var hun veldig aktiv i langrennssporet, og i 2008 kvalifiserte hun seg til hovedsprinten gjennom en god plassering i Ungdomssprinten.
Geir Myrflott (Ap) ber om fritak fra sitt politiske verv i Vefsn. Det er uvisst om han faktisk har krav på det.
Området har vært overmodent for en overhaling i lang tid, og onsdag var de første arbeiderne i gang.
Han kom bokstavelig talt som et skudd inn i skiskyttereliten, og han var på pallen i verdenscupen i langrenn. Einar Hedegart er den nye stjerna alle vil ha.
Snøgeneral Frode Gullhav har hatt noen våkenetter i løpet av senvinteren, men nå kan han konstatere at det blir førsteklasses kortreist snø til alle skirennene som skal foregå i sentrum av Mosjøen.
Elever ved Mosjøen Videregående skole brukte deler av skoledagen til å streike mot nedleggelsene.
En sen kjøretur kan vise seg å bli skjebnesvanger for vefsningen.
Syklister i Mosjøen opplever en ny bølge av sabotasje der hjulene på syklene løsnes.
«Skifluenceren» og skiløperen Matt Smith kommer til Mosjøen med egen designet skidress i de nasjonale fargene grønn og gul.