Seier og tap på dag en Norway Cup

Fem av seks lag startet med sine kamper i storturneringen i Oslo.

Tana Ballklubb sine to lag var begge i aksjon. Gutter 15/16 år vant sitt oppgjør 13-0 mot Varegg mens Gutter 15 år (med jenter) tapte 9-1 mot Bærum. 

Porsanger Gutter 15/16 år vant 7-2 mot Bergen Nord, mens Hammerfest IF Stein 2010 tapte 2-1 mot Stabæk 1. 

HIF/Stein gutter 15 år tapte 1-0 mot Torridal.

Bossekop har også med et lag i 17-årsklassen for gutter, men de begynner først å spille sine kamper i dag, mandag.

NM-sølv til Jørstad Bock

Hekkeløpsstjernene Elea Jørstad Bock, Lovise Skarbøvik Andresen og Martine Hjørnevik konkurrerte om det gjeve gullet på Trondheim stadion. 

Det var til slutt Hjørnevik som dro den i land etter 12, 79 sekunder, åtte hundredeler foran Bock. 

Bock er hammerfesting, men løper for Sportsklubben Vidar i Oslo.

Vidar Mehl til topps i OF150

OF150-debutant Vidar Mehl (39) leverte et forrykende soloritt og sikret seieren i Offroad Finnmark 150 km. 

Tross utfordrende forhold med både flom og haglbyger underveis, holdt Mehl høyt tempo mesteparten av løypa. 

Vidar Mehl krysset målstreken på tiden 06:57:09.

I mål var han dermed godt foran proffsyklist Ådne Holter, som tross en tidlig punktering kjempet seg inn til andreplass. Tredjeplassen gikk til Daniel Boberg Leirbakken.

– Det var deilig å sette unggutta på plass, sa Mehl fornøyd etter målgang.

Kjørte uten EU-godkjenning

Politiet har avskiltet en personbil etter at den ble stanset uten gyldig periodisk kjøretøykontroll (EU-kontroll).

Det opplyser operasjonsleder Jan Arne Pettersen. 

Bilen var fortsatt i aktiv bruk da politiet kom over den lørdag kveld, men ble begjært avskiltet på stedet som følge av den manglende godkjenningen.

Suste gjennom 60-sonen - der sto politiet

Lørdag kveld gjennomførte politiet en fartskontroll på E6 i Billefjord i Porsanger. Kontrollen ble holdt i en skiltet 60-sone, og resulterte i sju forelegg. 

En av de sju kjørte inn i politiets kontroll i 80 km/t, noe som normalt resulterer i et forelegg på 8.650 kroner. 

Fikk ikke beholde skiltene

Fredag kveld ble en bilist i Alta sentrum stoppet av politiet. Ved kontroll av bilen ble det klart at det var bruksforbud på kjøretøyet.

Årsaken skal ha vært at det ikke var framstilt for kontroll, slik det skulle ha vært gjort.

Det resulterte i at UP-patruljen tok skiltene, opplyser operasjonsleder Lars Rune Hagen i Finnmark politidistrikt.

Hendelsen skal ha skjedd ved 22:30-tiden.

Rykket ut til ulovlig droneflygning

Fredag kveld rykket politiet i Alta ut etter å ha fått melding om ulovlig droneflygning innenfor flyforbudssonen rundt Alta lufthavn.

– Politiet har identifisert en antatt dronepilot og beslaglagt antatte drone med kontrollenhet, kunne operasjonsleder Jan Arne Pettersen i politiet opplyse klokken 22:29 fredag kveld.

Kvinne fra Finnmark vant 100.000 kroner

Fredag kveld var det en andelsbank bestående av ti personer som stakk av med den nasjonale millionpremien i Eurojackpot.

Andelsbanker gir spillere muligheten til å spille systemspill sammen med andre spillere. For hver andel man kjøper betaler man 10 prosent av totalinnsatsen, og får dermed 10 prosent av en eventuell gevinst.

En kvinne fra Karasjok var blant de ti som delte fredagens million. De øvrige spillerne var spredt over store deler av landet.

Kveldens store Eurojackpot-vinner ble imidlertid en spansk spiller som prikket inn de fem hovedtallene og to stjernetallene, og sikret seg hele førstepremiepotten på 775 millioner kroner.

Fire tatt i fartskontroll

Fire forenklede forelegg ble resultatet da Utrykningspolitiet (UP) fredag kveld holdt en fartskontroll langs Gargiaveien i Alta.

Kontrollen ble holdt i en 60-sone med 69 km/t som høyeste målte hastighet.

Måtte betale og laste om

Fredag ettermiddag ble en varebil med henger stanset for kontroll på Storskog. Her ble det avdekket at hengeren var lastet med 1.240 kilo, godt over de 750 kiloene som var tillatt for hengeren.

Saken ble ifølge politiet avgjort ved et gebyr for overlast. Sjåføren av varebilen måtte også laste om før vedkommende fikk kjøre videre.