3.800 dro fra Levanger til Amerika: – Håp om et bedre liv

I år markeres 200-årsjubileet for den første norske organiserte utvandringen til Nord-Amerika. Det ble starten på en av de største utvandringsbølgene i europeisk historie målt i forhold til folketallet.

Les hele saken her

Tilbudet blir mer og mer populært: – Det har tatt helt av

Rideleir på Stall Mule blir mer og mer populært.

Les hele saken her

Fraråder bading på populær badeplass

Levanger kommune har gjort prøvetaking av vannet ved badeplasser i Levanger. På ett sted frarådes bading.

Les hele saken her

Flerbruksplan sendes på høring

Levanger kommune har utarbeidet forslag til ny flerbruksplan for Frolfjellet. Nå er den sendt på høring.

Les hele saken her

Vuddu Valley til Smøla: – Vi har gjort en solid restaurering

Kortmanns lysfabrikk åpner gavebutikk i nyrestaurert brygge på Veiholmen.

Les hele saken her

Flytter hjem etter 17 år – nå er hun på plass i ny jobb

Hanne Aarthun Almeida (32) er på plass i den nye jobben som prosjektleder for Forandringshuset Levanger. Først på programmet står «Sommer sammen» i Stadionparken.

Les hele saken her

NHO oppfordrer trønderne til å handle lokalt i sommer

NHO Trøndelag forventer høy aktivitet i sommerhandelen, og oppfordrer alle trøndere til å bruke ferien til å støtte de lokale butikkene og arbeidsplassene. Det er Øystein Søyseth i Vudduvalley AS veldig enig i.

Les hele saken her

Politikere gikk i kamp med lukeutstyr og gressklippere

Med ordfører Anita Ravlo Sand i spissen, gikk en gruppe politikere fra posisjonspartiene tirsdag ut og tok lukeutstyr og gressklippere i egne hender.

Les hele saken her

Bekymret for sikkerheten i lyskrysset: – Lever sitt eget liv

Per Morten Aalberg opplever at signalene i lyskrysset i Kirkegata lever sitt eget liv.

Les hele saken her

Setter opp brakke for å få plass til elevene

Det skal settes opp brakke på Nesheim skole for å møte elevtallene i årene som kommer.

Les hele saken her