Studentene Jørgen Andre Olaisen og Henrik Feby har sikret seg en fysisk krevende sommerjobb.
Studentene Jørgen Andre Olaisen og Henrik Feby har sikret seg en fysisk krevende sommerjobb.
Hyppige innstillinger, tekniske feil og mangel på mannskap skaper store utfordringer for både fastboende, næringsdrivende og turister på Skogsholmen.
Skogsholmen Gjestehus starter sommersesongen med innstilte hurtigbåter, manglende frakt og fortvilte ansatte. Situasjonen er nå så krevende at eierne vurderer å legge gjestehuset ut for salg.
Helseminister Jan Christian Vestre (Ap) er tydelig på at strukturvedtaket fra juli i fjor om to akuttsykehus på Helgeland i Mo i Rana og Sandnessjøen står fast. Han ser fram til å besøke Mo i Rana i juli og at tidspress er årsaken til at han ikke rakk Mo i Rana i forrige uke da han – noe brått og overraskende – landet i Mosjøen og Sandnessjøen.
– Vi ber om innsyn i planer, utført arbeid og finansiering, heter det i brevet fra kommuneadvokaten.
Scandic Syv Søstre går mot rekord i juni, men venter fortsatt på storinnrykket av turister. Særlig innrykket av norske turister i fellesferien er veldig avhengig av været.
Sandnessjøen ga alt de hadde i den prestisjetunge NM-kampen mot Tromsø, men måtte til slutt se seg slått av et solid og effektivt bortelag.
Alstahaug kommune kommer med nye innsigelser til helseministeren, og anklager Helse Nord for å fatte vedtak på sviktende faktagrunnlag.