I løpet av torsdagen skal det komme store mengder regn i Kongsberg og Numedal. Meteorologen sier gråværet har kommet for å bli.
I løpet av torsdagen skal det komme store mengder regn i Kongsberg og Numedal. Meteorologen sier gråværet har kommet for å bli.
For første gang i Norge arrangeres det på Kongsberg en filmfestival med fullt fokus på natur og miljø. Selvfølgelig vises et bredt spekter av flotte naturfilmer, og i tillegg inviteres barn til å lære å lage sine egne filmer.
Elin Brøtan og Solveig Skaug vet hvor utfordrende det kan være å være pårørende til noen som sliter psykisk. Nå er de i gang med å starte opp et tilbud i Kongsberg som de tror mange har ventet på.
Alle elever på de kommunale grunnskolene får kulturelt påfyll gjennom ordningen som heter «Den kulturelle skolesekken». Nå skal pengene fordeles.
Øystein Morten (Ap) og Per Torstein Hellumbråten (Frp) mener det er naturlig å se på forskjellige varianter for en eventuell ny kommunestruktur, også uten Flesberg.
Kommunens eiendomsselskap har brukt mindre enn budsjettert. Det er stilt strenge krav, og til tross for at budsjettene på noen områder er utfordret, regner de med å komme i mål i 2025.
Stillingen som assisterende rektor på Skrim ungdomsskole har vært utlyst. Seks kandidater kjemper om stillingen.
– Det er litt artig å tenke på at etter å ha turnert rundt i verden, avslutter vi med en forestilling i Bamble, sier Viggo Venn fra Kongsberg.