Leder i Kabelvåg Innbyggerforening Stian Eriksen er opptatt av å ivareta Sorenskrivergården, og håper på at en potensiell kjøper kan berge det historiske bygget.
Leder i Kabelvåg Innbyggerforening Stian Eriksen er opptatt av å ivareta Sorenskrivergården, og håper på at en potensiell kjøper kan berge det historiske bygget.
Noen sauer slapp unna da Mattilsynet tvangsavviklet dyreholdet i 2011. Nylig ble en innavlet flokk på rundt hundre dyr avlivet i Lofoten. – På den gården der, der er det bare dyra jeg synes synd på, sier en som deltok på inspeksjon.
Et forsøk på å holde måsene unna kommunehuset i Gildeskål har fått en trist vending. Nå står tre måseunger i fare for å bli avlivet.
I Offersøya kan du nå få kjøpt takeaway fra en chef, som også har utgitt sin egen kokebok.
Politiet mener å vite hvem som kjørte ulykkesbilen som i stor fart havnet utfor veien på Nygårdsfjellet. Føreren og en annen ung mann omkom da kjøretøyet havnet i et tjern.
Vågan kommunen har fjernet parkeringsplassene mellom Bunnpris og Royal hotell, og erstattet dem med gågate. – Etter sommeren blir det gjort om til gatetun, sier enhetsleder for drift og forvaltning Bjørn Tore Nergård.
Det 333 meter lange cruiseskipet «MSC Preziosa» er det største cruiseskipet som har kommet til Lofoten. Det har plass til 4345 gjester, men hadde "bare" med seg 3400 til Lofoten. Kapteinen på luksusskipet skryter av havneforholdene og naturen.
I 2025 fikk fiskerne et kraftig kutt i torskekvotene, og forskerne foreslår nå at det blir ytterligere reduksjon til neste år.