Nybergsund IL-Trysil og Trysil FK braker sammen på fotballens festdag i Nybergsund klokken 19:00.
Nybergsund IL-Trysil og Trysil FK braker sammen på fotballens festdag i Nybergsund klokken 19:00.
Frp-politiker Hilde Vestmo-Hoff mener folk som har hytte til fire millioner er «stein gærne». Selv prioriterer hun bil.
Ordføreren tok med kommunalministeren til renseanlegget for å legge fram hva som er den aller største utfordringa akkurat nå: Det må bygges ut men ingen vet nå hvilke krav som vil gjelde. Det blir uansett dyrt for abonnentene - hvor dyrt kommer an på avløpsdirektivet.
Engerdal kommune lyser nå ut en åpen tilbudskonkurranse for levering av grus og plenjord.
Trysil kommune varsler om midlertidig vannavstengning i flere boligområder førstkommende onsdag.
Kommunal- og distriktsminister Kjersti Stenseng signerte bygdevekstavtale for Åmot, Våler, Trysil og Engerdal
For tredje år på rad inviterer DNT Engerdal og Trysil, Destinasjon Trysil og Destinasjon Femund Engerdal til stifaddertreff. Treffet er åpent for alle som ferdes i naturen og trives med stiarbeid.
Vårrengjøringen i Engerdal er offisielt startet, og hele kommunen mobiliseres til rydding, gjenbruk og miljøvennlige valg gjennom kampanjen «Engerdal skal skinne til sammars» fram mot 8. juni.