Kirsten Winge ga en inspirerende start til prosjektet "Helt vilt i Trysil". Skog og fjell er i mye større grad et matfat enn mange tenker over.
Kirsten Winge ga en inspirerende start til prosjektet "Helt vilt i Trysil". Skog og fjell er i mye større grad et matfat enn mange tenker over.
På fem uker har to lykkepotter fra radiobingo havnet i Trysil og gikk sekssifret premiebeløp.
Et enstemmig hovedutvalg i Trysil sa ja til å etablere friområde for hundetrening på Grønkjølen. De ønsker at gjerde skal bli to meter høyt fra start og at området kan brukes til trening av alle slags hunder.
Hovedstaden casher inn stadig flere milliarder i utbytte fra kraftproduksjon i distriktene. Mellom 2018 og 2024 hentet Oslo ut nesten 10 milliarder kroner fra kraftproduksjon.
Trysil kommune har fått 201.000 kroner ekstra fra Bufdir - det blir sommeraktiviteter for ungdomsskolens elever også i år!
Elevbedriften Fuglehus og Frø EB fra Trysil ungdomsskole gikk helt til topps i kategorien «Mindre plast-prisen» under fylkesmesterskapet i elevbedrift for niende trinn på Lillehammer.
Østby idrettslag inviterer til Trysilstafett, der det både går an å vinne på fart og sjarm.
Trysil videregående skole har vært en del av Erasmus +-programmet i mange år, og har latt elever og lærere knytte bånd over store deler av verden. Nylig var en klasse i Hamburg, og her hjemme har de hatt besøk fra Nederland.