Dette er de siste kunngjøringene fra næringslivet i mossedistriktet.
Det er stor rive- og byggeaktivitet på toppen av Bjerget om dagen. Blant mye eldre bebyggelse, kommer det flere nye boliger.
En kvinne skal i en periode på to år har begått gjentatte seksuelle overgrep mot sin egen sønn i deres hjem i Moss.
Torsdag i forrige uke skulle Ekholts A-lag møtt Idd til dyst i Amedialigaen hjemme på kunstgresset på Ekholt Arena. Det ble ikke noe av da kampens dommer nektet å blåse i gang matchen på grunn av fare for skader på spillerne.
Støtteveggen som etableres på oversiden av Fjordveien var tema i kommunestyret i Moss sist uke.
Den nye HamKam-treneren blir neppe klar før tidligst tirsdag morgen, men brikkene er i ferd med å falle på plass.
Flere banker følger etter Norges Bank og kutter renten, inkludert bankene i mossedistriktet – men ikke alle kunder får like mye i avslag.