Fredag 15. august blir Widunderbar i Moss forvandlet til en domssal når den mossebosatte rapperen Forteller’n (tidligere kjent som KimChill) holder releasekonsert for konseptalbumet «Dødssynder».
Albumet er et mørkt og ærlig album som blander norsk rap med skaldekunst, nasjonalromantikk og samfunnskritikk.
Med seg på scenen har han fått med seg et liveband og artistene Hagen, Gaaseby og Elling (fra Gatas Parlament) kommer for å fremføre sine vers fra albumet.
– En musikalsk kraftpakke som løfter kvelden til noe helt unikt, skrives det i pressemeldingen.
Adrian varmer opp
Før hovedkonserten har Adrian Spekter takket ja til å fremføre noen låter. Spekter varmet opp for Gatas Parlament tidligere i år– og åpner kvelden som første akt.
– Som lokal artist med røtter i Moss setter han tonen for en helkveld med ekte, levende kultur. Dette er en konsert for kulturen i moss sier Forteller’n.
– Vi har satt billettprisen til 120 kroner fordi vi vet at mange har det stramt. Kunst skal være tilgjengelig – også i trange tider.
Publikum blir domstol
Albumet «Dødssynder» skal ta publikum med på en indre reise gjennom menneskets svakheter, og utforsker temaer som religion, skam og menneskelig natur.
Forteller’n inviterer publikum til å være vitner når han symbolsk gjør opp for sine tidligere synder som KimChill – i en forestilling der scenen blir domstol, og låtene er bevismateriale.
– Publikum kan vente seg liveband, poetisk kraft og en konsertopplevelse utenom det vanlige, meldes det.
Konserten starter klokken 20.00, og dørene åpner 19.30.