Stian Andsjøen Kristiansen føler seg frustrert over planene om å forvandle Sævik til et industriområde. Nå risikerer han å miste deler av eiendommen sin til det nye næringsområdet.
Stian Andsjøen Kristiansen føler seg frustrert over planene om å forvandle Sævik til et industriområde. Nå risikerer han å miste deler av eiendommen sin til det nye næringsområdet.
På bussen til 18 russ fra Namsos er det pøbben Onkel Oskar og Åge Aleksandersen som pryder veggene.
Midt i budsjettkrisen i Røyrvik kommer kommunedirektøren med en klar beskjed: Ikke selg Naturdata-aksjene! Han mener det vil være feil å kvitte seg med aksjene nå.
Frontrute knust da hjul løsnet fra bil. Politiet undersøker om feil hjulboltskifte er årsaken.
Grong-ordfører Ann Jeanett Klinkenberg (Ap) bet seg merke i spesielt ei setning i fylkesdirektørens innstilling. – Den gjør at varsellampene begynner å blinke.
For ett år siden ble helsetun-prosjektet i Leka kommune skrotet av kommunestyret. Nå skal gnisten tennes igjen for et nytt prosjekt – som forhåpentlig fører til et nytt helsebygg.
Trøndelag fylkeskommune har ansatt Siri A. Rasmussen som ny eiendomsdirektør. Hun starter i jobben i august.
Jettestuen.no er slått konkurs. Drifta er allerede stanset, og to ansatte har fått oppsigelse.
Erik (18) og Henrik (17) fra Rørvik fikk en smakebit på livet i toppfotballen – trente med en norsk eliteserieklubb i en uke.
Fra høsten kan ansatte i skolen gripe inn fysisk for å hindre at elever forstyrrer undervisninga eller kommer med verbale angrep.