Budsjettert regning på 75 millioner har vokst til 90. Og planlagt åpning i september må utsettes – trolig til tidlig november.
Budsjettert regning på 75 millioner har vokst til 90. Og planlagt åpning i september må utsettes – trolig til tidlig november.
Tirsdag annonserte fylkesordfører Tomas Iver Hallem (Sp) at Fellesprosjektet skrinlegges. Samtidig lovet han at planlegging av en utbygging av Olav Duun vgs. sine lokaler på Høknes settes i gang umiddelbart. Men det går ikke.
Ole Jørgen Bruvoll (30) trodde han skulle få en pris som ble mange til del, men ble overrasket over hva innbydelsen til kretstinget handlet om: Bestemannsprisen for Nord-Trøndelag Skikrets!
Overhalla Idrettslag og Sjøhaugen velforening i Rørvik kan juble etter å ha vunnet 50.000 kroner hver i NTE-konkurransen «Laget Mitt».
Herlaugshaugen på Leka er den eldste skipsgraven i Norge. Nye undersøkelser viser at den kan være enda eldre enn først antatt. Nå kan den bli en del av Norges «venteliste» for verdensarv, med Unesco som neste stopp.
Statsforvalteren mener at utbygging av Einvika hyttefelt på Leka vil bygge ned ei strandsone som er lite berørt.
Overhalla-ordføreren refset alle som har nøret opp under usannheter og bidratt til sjikane i vindkraftsaken.
Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) gir Namsos kommune milliongebyr for ulovlig regulering av Statlandvatnet og Storvatnet i Statlandvassdraget.
Kommunestyret i Overhalla mener byrden med en potensiell byråkratisk og juridisk hengemyr blir for høy, og stopper vindkraftplanen. Dagens snuoperasjon kom som lyn fra klar himmel på kraftselskapets representanter.
Går det som kommunedirektøren i Nærøysund kommune ønsker, kan det bli dagsturhytte på Larsvikfjellet.