I dag vil dieseldramaet avgjøres i Stortinget.
En enebolig på Spillum er solgt for rekordhøye 7,9 millioner kroner. Samtidig melder meglerne om færre boliger til salgs og mer tempo på kysten.
Folkehelseinstituttet (FHI) peker på en markant økning i andelen eldre og svekket internasjonalt samarbeid som utfordringer for folkehelsen de neste tiårene.
Statsminister Jonas Gahr Støre snakket onsdag kveld med USAs utenriksminister Marco Rubio. Han uttrykte bekymring for situasjonen i og rundt Iran
Bodø/Glimt smadret et av Italias største lag på ferden i Champions League. Tilbake i støvellandet sto sjokkerte italienere.
– Det er helt sykt, mener Joker-kunde Arlinda Bajorga om prisforskjellene i Nettavisens ferske pristest.
Liverpools egyptiske prins leter etter ny klubb, mens Manchester United forbereder laget på potensielt Champions League-spill neste sesong.
Loven bør endres slik at det blir lettere å straffe bakmenn som rekrutterer barn og unge til kriminelle nettverk, anbefaler et uavhengig Stortings-organ.
For andre natt på rad har Ukraina gjennomført et omfattende droneangrep mot Leningrad-regionen. Havnen i Ust-Luga, nær grensen mot Estland, er blant målene.
Natos generalsekretær Mark Rutte kaller Iran en eksistensiell trussel og kaller USAs angrepskrig nødvendig. Norge kaller krigen et brudd på folkeretten.