Så.
Nu stänger vi chatten.
Tack för alla frågor och hoppas att ni är nöjda med svaren!
Med vänlig hälsning,
Jens Werner & Jörgen Bröms
Så.
Nu stänger vi chatten.
Tack för alla frågor och hoppas att ni är nöjda med svaren!
Med vänlig hälsning,
Jens Werner & Jörgen Bröms
Hej!
Vilket iOS har du i din mobil?
Tydligen kräver appen att man ska ha iOS 11.0 eller senare.
Här finns en lista över vilka telefoner som fungerar med den:
https://support.apple.com/sv-se/HT209574
Jag ser 5s där, men inte 5c tyvärr.
Det kan vara så att telefonen är för gammal helt enkelt.
Men prova gärna annars att läsa sajten i Safaris webläsare.
Det är i princip samma sak som appen i och med den nya releasen.
Hej!
Vad kul att du gillar sajten!
Framför allt gillar vi själva att den är så mycket snabbare och numera responsiv.
Och ja, sämre föredömen än The Guardian kan man definitivt ha!
Hej, Mats. Om du söker i appbutiken så kan du söka på olika ord och få fram vår app. Men du menar att du söker i din telefon bland dina appar. Om man har så många appar kan det naturligtvis vara bökigt, men om du i stället skriver kkuriren så kommer du att hitta din app i din telefon, om du glömt var du lagt den i telefonen.
Hej, Masen! Visst är det en fördel. Härligt att du är nöjd, det är vi också.
Hej!
De kursiva är för att markera att det rör sig om så kallat åsiktsmaterial (typ krönikor) och inte rent nyhetsmaterial.
Vi tycker det är viktigt att inte blanda ihop de två olika kategorierna och därför har vi markerat det lite extra på det viset.
Tack, Mikaela! Vi kommer att fortsätta avslöja orättvisor och granska makten. Du kan alltid höra av dig till mig med nyhetstips: jens.werner@ekuriren.se. Tack för att du läser oss.
Hej Britt-Marie!
Framför allt så är de mycket, mycket snabbare. Man slipper vänta på att en nyhet ska laddas i appen.
Sedan har vi nu en separat e-tidningsapp med många nya funktionaliteter.
Om man till exempel trycker på en artikel så får man upp den i en smidig läsvy och slipper zooma in på artikeln.
I artikelvyn finns också en uppläsningsfunktion så att man kan få artikeln uppläst.
Sedan har vi ny teknik vad det gäller inloggningen då en del tidigare haft problem med att de ständigt blivit utloggade. Det ska vara mycket mer stabilt nu.
Hej! Du kommer att kunna följa ämnen som du gillar att läsa om. Dessa hittar du under "Mina nyheter" när du är inloggad. Startsidan kommer fortfarande vara redaktionens val av nyheter precis som förut. Hoppas du ska uppskatta de nya funktionerna.
Hej John!
Jag testade nyss och det verkar vara på det sättet som du beskriver.