Simen Engelien scoret - som i første serierunde - og FK Toten brant straffespark. Også det som i serieåpningen mot Ottestad. Dermed må revisoren på Deloite på Gjøvik konstatere at FK Toten står med null poeng etter etter sesongens andre seriekamp mot Nybergsund.
- Det er lett å holde orden på tallene. Det er null poeng. Vi er selvsagt ikke fornøyd med det, men vi har et ungt lag med nye relasjoner. Det tar litt tid å få alt til å sitte, sa Simen Engelien etter 1-3-tapet mot Nybergsund.
Første del av begge omgangene ble avgjørende for at Nybergsund vant en fortjent seier. Sundet tok ledelsen på et fint mål tidlig i kampen, men FK Toten fikk litt hjelp av den nye regelen om at spillere kan sendes ut i ti minutter for protest mot dommeren.
To Nybergsund-spillere ble sendt ut av dommer Tommy Frydenlund før pause. I den første 11 mot 10-perioden utliknet Simen Engelien på et hardt og godt skudd i hjørnet. Da fikk hjemmelaget et lite momentum i kampen. Det beholdt de utover i omgangen. Ikke minst da Nybergsund fikk enda en spiller som måtte sone ti minutter. Da la Milivoj Knezevics lag seg lavere i banen. Uten at FK Toten skapte mange store sjanser.
Første del av andre omgang var Nybergsund det beste laget. De scoret også to fine mål og så ut til å ha full kontroll på kampen. Totningene slet med å få tak på gode Anastiasjis Mordatenko. Latvieren med erfaringer fra toppserien i hjemlandet for Ventspils og som har aldersbestemte landskamper for Latvia var meget god. Latvieren viste klasse da han satte inn 1-0 og 3-1 for Sundet. Sammen med Erik Brenden, som kom fra Mjøndalen (har også spilt for Jerv og Lillestrøm), skapte de trøbbel for totningene.
FK Totens spillere skal ha all ære for at de aldri ga opp. De presset gjestene tilbake i banen og fikk en gyllen mulighet til å skape ny spenning da Engelien fikk straffespark kvarteret før slutt. Det ble reddet av keeper. FK Toten forsøkte å flytte opp mange spillere, men klarte ikke å skape de helt store sjansene mot slutten av kampen.
- Vi gjør enkle feil og blir straffet for det. Det må vi forsøke å bli bedre på, men jeg synes vi også viste en del bra spill i dag, sa FK Totens klart giftigste offensive spiller.
Fakta
FK Toten - Nybergsund 1-3 (1-1)
Scoringer: 0-1 Anastiasjis Mordatenko (12), 1-1 Simen Engelien (24), 1-2 Prosper Chibuikem Romansus (54) og 1-3 Anastiasjis Mordatenko (67)
FK Totens beste: Simen Engelien
Nybergsunds beste: Anastiasjis Mordatenko
Gule kort: Johan Storløpa, Anastiasjis Mordatenko, Nikola Gricic og Marko Jondic, Nybergsund
Dommer: Tommy Frydenlund, SK Gjøvik-Lyn
Tilskuere: Ca 100
Her finner du kampfakta, lagoppstillinger og tabeller for ungdoms- og seniorfotballen fredag kveld: