Astrid er fredsbarn og skal tale 17. mai: – Det er noen mørke skyer over feiringa

– Vi har levd i vårt hjørne av verden i fred i 80 år, men nå krakelerer det litt. Det er en utrygg tid vi er inne i.

Les hele saken her

Se hvem som tok turen til Tjøme på dette viktige arrangementet

- Dette ble ikke bare en påminnelse om fortidens kamper, men også en forpliktelse til å ta vare på freden og friheten vi har i dag, sier John Toresen.

Les hele saken her

Heidi Karoline har fått ærefullt oppdrag på Tjøme: – Kjenner at jeg bør gå til frisøren

I år blir det en litt annerledes 17. mai-feiring for Heidi Karoline Storm fra Tjøme.

Les hele saken her

Kutter prisen drastisk på Hvasser-perle: - Selv jeg kan ta feil!

I Ørasundet, mellom Hvasser og Brøtsø, har Hvasserveien 12 ligget ute for salg helt siden i fjor vår. Nå er prisen kuttet med mange millioner kroner.

Les hele saken her

Her ble det bråk – svanepar ble jaget fra Tjøme-idyll

Det kan gå hardt for seg når svaner ikke klarer å bli enige om territorium.

Les hele saken her

Får ikke solgt villa i strandkanten på Tjøme - småbruksdrøm i skjærgården brast

Liz og Ronny så for seg et liv med meningsfylt arbeid og skogens ro i naturskjønne omgivelser og utsikt mot sjøen. Så gikk det galt. Et hussalg på Tjøme setter kjepper i hjulene.

Les hele saken her

Nå spiller hjemtraktene hovedrollen for Kristian: – Det begynner med at det henger et lik fra flaggstanga på Slottsfjellet

Først gikk forfatterdrømmen i oppfyllelse. Nå blir drømmen om å bruke hjemtraktene i en historie mellom to permer også virkelighet.

Les hele saken her

Siste nytt fra strandkanten: Boplikt på øy, deling av strandeiendom med historie og nye strandvillaer

Her er flere nyheter fra strandkanten på øyene.

Les hele saken her

Skummelt: Denne gangen gikk det heldigivs bra!

Fredag klokka 02:07 rykket det lokale brannvesenet ut på brann i en elektrisk sparkesykkel.

Les hele saken her

Nå er det høysesong for dette på Hvasser: – Det er et veldig sug i markedet!

– Etter år med stadig mer erfaring med asparges, har det blitt bedre og bedre kvalitet. Nå får vi høre fra de fremste butikkene i Oslo at kvaliteten er på høyde med den beste franske, nederlandske og tyske, hvite aspargesen. Og kjendiskokk Eyvind Hellstrøm sa seg i fjor enig, så nå er vi der vi ønsker å være. Skikkelig moro, sier markedsansvarlig i Frebergs, Ane Hjetland Holt.

Les hele saken her