Fra 12. til 14. juni er det forestilling med Tassen på Nesna Samfunnshus.
«Tassen» er en nyskreven barnemusikal, skrevet og komponert av Espen Alvim, under regi av Kristin Jørgensen. Samfunnshuset vil fylles av 35 barn og ungdom fra TeaterZahl og Nesna Kulturskole, i alderen 6 til 16.
De har siden januar har sunget, danset og spilt seg til et resultat arrangørene gleder oss til å vise fram.
- Lappekjerringene har sydd kostymer, Tiptoe Dansestudio har bistått med sine lærere, og et sammensatt Tassenband bestående av åtte musikere loser oss gjennom historien, skriver Alvim i en pressemelding.
Dette er en samproduksjon mellom Teaterzahl, Nesna Kulturskole og Nordland Teater.
«Ka e galt med Tassen, Keisern over Spar?
Der på parkeringsplassen han sitter sur og så rar
Banker sussebassene vårres langsmed Skoleveien
Og alt e helt upassende! Forbanna, B’yn vi bli lei’n!
Sku nesten tro han eid denne plassen?
Ka e galt med Tassen?»
Slik synger Nesnas hundeeiere i om katten Tassen. Denne katten ble nemlig en nokså stor lokalkjendis sist sommer, som lokal maskot for bygdas Sparbutikk. Hunder fikk gjennomgå, mens barn ble vist all kjærlighet en firbent venn er i stand til å vise.
Så hva skjedde med tassen? Dette spørsmålet sender Tassens eier ut på et magisk eventyr, fylt av magiske havørner, syngende hareunger og fornærmede hunder, står det i pressemeldingen.
Dette er plakaten: