Stefans første togtur på ti år endte med toghavari i sprengkulde: – Jeg synes det er et veldig dårlig opplegg

Kalde og slitne passasjerer ble tatt imot på kommunehuset i Grane etter togstansen. Stefan Unosen reagerer på mangelfull informasjon fra SJ Nord.

Les hele saken her

Må fortsatt vente på avklaringen, om de får lov å gi sykehuset i Rana en operasjonsrobot til 21 millioner kroner

– Det er en sak som engasjerer fagfolk, sa medisinsk direktør Hege Harboe-Sjåvik da hun orienterte styret i Helgelandssykehuset om status i saken om robotassistert kirurgi og sjansene for at helseforetaket kan takke ja til tilbudet fra Helgeland sykehusaksjon.

Les hele saken her

Linea ber publikum om tips om lavthengende linjer etter to kraftige lavtrykk

Linea ber publikum om hjelp til å kartlegge situasjonen.

Les hele saken her

Utskarpen opplever babyboom: – Tror aldri vi har hatt så mange barn i barnehagen før

Høsten 2025 teller de hele 42 barn i barnehagen i Utskarpen. Det er det høyeste antallet på mange år. – Vi merker at mange folk har flyttet tilbake hit.

Les hele saken her

Bom stopp på Nordlandsbanen: – Det begynner å bli kaldt

Passasjerer evakueres til buss for tog.

Les hele saken her

Solsiden blir 168 millioner kroner dyrere, men nå har Rana kommune bestemt hvem som skal bygge milliardprosjektet
Nesna-ferga har stått siden i går - nå skal det settes inn reserveferge
Så mye tjente Glimt-spillerne i 2024

Inntektene vokste for mange av Glimt-stjernene i 2024.

Les hele saken her

Iver var på vei til Rana da han ble vitne til bussulykken på E45: – Folk blødde og var helt i sjokk

Flere er fortsatt innlagt på sykehus etter bussvelten sør for Storuman lørdag. Yrkessjåfør Iver Grini var en av de første som kom til stedet. – Jeg har sett mer alvorlige ulykker, men dette var helt klart dramatisk.

Les hele saken her

Tonje (27) går fra fast jobb til å satse på «ganske god bakst»: – Navnet gir forventninger

Den nybakte gründeren fra Rana husker hvor glad hun ble av kanelbollene fra «Olsen Bakeriet» og trekker dem frem som gode barndomsminner. Det ærverdige bakeriet har vært en stor inspirasjon for henne, og er en av grunnene til at hun nå vil spre bakegleden videre og satser på egen virksomhet.

Les hele saken her