I dag er Anders Edvardsen daglig leder og eier av Restaurantgruppen Stenneset, som omfatter ti lokasjoner pluss drift av sommerrestaurant på Kvarøy. Men ferden dit har ikke vært bare vært enkel.
I dag er Anders Edvardsen daglig leder og eier av Restaurantgruppen Stenneset, som omfatter ti lokasjoner pluss drift av sommerrestaurant på Kvarøy. Men ferden dit har ikke vært bare vært enkel.
Under byggingen av den nye storflyplassen i Rana ble det etablert en midlertidig dam for å rense vann fra anleggsområdet. Planen var å fjerne dette, men nå ønsker Avinor og Sweco å gjøre dammen permanent. Det kan få konsekvenser for miljø og dyreliv i området.
Zar Eiendom opplever stor pågang på leiemarkedet i Rana. Samtidig ser de seg nødt til å leie ut boliger de ikke får solgt. – Selv om vi leier de ut for 15–20 tusen i måneden, går vi likevel i minus.
Siden 1964 har Pikhåghytta i Glomdalen tilbudt husly for jegere og turgåere. Nå er det populære turmålet, som hadde over 500 besøkende i året, sporløst forsvunnet.
Kraftig uvær har sørget for at flere titalls biler står værfast mellom to bommer på E69 i Nordkapp mandag.
Med kuldegradene øker oppdragene for de ansatte hos Mo Veihjelp. Spesielt er det én ting bileiere kan gjøre for å holde hjulene i gang i kulda.
En gjeng med ranværinger deltok i Marcialonga. Det ble en manndomsprøve da snøen lavet ned, også for førstereisgutt Ole Morten Grotnes (37). Han opplevde mye på turen, traff mange kjendiser og skal tilbake neste år.
Her er ekspertenes beste råd til deg med treningsglade barn. Særlig et tilskudd anbefaler de ikke til ungdommen din.
I Hemnes har 227 personer søkt om å få slette studiegjeld. Totalt i distriktet har 488 søkt.
Det var stor interesse da jobben som rådgiver for rovvilttiltak i Statens naturoppsyn (SNO) ble lyst ut.