Legger ned restauranten: – Vi merker at folk går mindre ut enn før

Etter tre år er det kroken på døra for nok et mattilbud i Mosjøen.

Les hele saken her

God morgen, Helgeland! Varmt, tørt og brannfarlig

God morgen, kjære Rana Blad-leser.

Les hele saken her

MC-fører kjørte bare på bakhjulet. Det så politiet
Skal skifte gresset i sommer: – Det er snakk om millioner ekstra for oss

En ny helt type kunstgress uten innfyll kan bli løsningen når Stålhallen i løpet av sommeren får nytt kunstgress.

Les hele saken her

Viktoriia (24) flyktet fra krigen – nå vekker hun liv i en eldgammel tradisjon: – Jeg sparte penger i et helt år for å ha råd

Det er langt fra de krigsherjede gatene i Volyn-regionen i Ukraina til de fargerike husene på Træna. Trygg og langt unna bombene, har Viktoriia Karnaukh (24) funnet ro og kreativitet i en hobby som svært få unge driver med i dag.

Les hele saken her

Må avlyse nok en gang: – Kjempetrasig for oss og ikke minst publikum, men er folk syke kan vi ikke annet

Lars Bjørknes gledet seg til å komme tilbake til Mo i Rana for å vise bandet stedet han har så mange minner fra. Nå er konserten med Major Parkinson hos Park 22 lørdag 11. april avlyst.

Les hele saken her

Steffen (40) kaller fraflytta tomme bolighus for livsfarlige: – Frykter at barn og ungdom skal skade seg

Nært Revelen står det to ubebodde eneboliger. Nå roper nabo Steffen Sundsvåg (40) varsko.

Les hele saken her

Fikk livsverket sprengt i fillebiter: – Det er rett og slett en tragedie

To sprengningsuhell i Tvervika i Beiarn har påført atelieret til kunstner Kurt Edvin Blix store skader. Nå frykter han og samboeren Ann Rita Nybostad at store verdier har gått tapt.

Les hele saken her

Mann i 80-årene har fått tilbakeført 560.000 kroner etter å ha blitt svindlet

Nordland politidistrikt og Økøkrim har hjulpet en mann som har blitt svindlet av å investere i kryptovaluta.

Les hele saken her

Stor fare for gressbrann på kysten