Hotellsjefen stilte i pique og finbukse, kokken i fullt kokkeutstyr. Det var stake-morgen på hotell Meyergården.
Hotellsjefen stilte i pique og finbukse, kokken i fullt kokkeutstyr. Det var stake-morgen på hotell Meyergården.
Tre styremedlemmer måtte gå på gangen på grunn av inhabilitet da det ble gitt en redningspakke på 115,5 millioner ekstra i året.
Nordlandsforskning etablerer MEA – Forskningssenter for hav- og kystsamfunn. Målet er å utvikle kunnskap og løsninger i tett samarbeid med kommuner, næringsliv og lokalsamfunn langs kysten. Satsingen har en totalramme på 12,4 millioner kroner.
– Vi bor et steinkast unna, men må likevel kjøre helt rundt enten vi skal til sentrum eller ut på E6 etter at Nedre Idrettsvei nylig igjen ble skiltet til gang- og sykkelsti, sier Helge Jakobsen, mens Lars-Andreas Østvik etterlyser en helhetlig plan for trafikkbildet på Moheia.
Fremover blir det langt lysere tilstander i førsteetasjen av Domus. MBA Entreprenør er i full sving med å rive lokalet som i mange år huset Telenor-butikken.
Rana FKs Mario Bjørhusdal Nilsskog reiser til Leeds for et 11 dager langt treningsopphold.
Denne uken gjennomførte Statens vegvesen en kontroll av tungtransport ved Mo trafikkstasjon.