Vær, vind og kjølige temperaturer til tross – Træna er et av verdens «hotteste» steder å besøke i 2026, ifølge New York Times. Det betyr mye for reiselivet i hele regionen, sier daglig leder i Visit Helgeland.
Vær, vind og kjølige temperaturer til tross – Træna er et av verdens «hotteste» steder å besøke i 2026, ifølge New York Times. Det betyr mye for reiselivet i hele regionen, sier daglig leder i Visit Helgeland.
Topptur-entusiasten Thor Einar Henriksen har vært på mange turer i sitt liv, men nylig skjedde noe helt unikt. Midt i puddersnøen begynte utstyret å summe, hunden ble livredd og lykten slo seg av. Et spesielt naturfenomen kunne ført til at han og hunden ikke kom seg ned i live.
Dagtoget fra Trondheim har sporet av like før Bodø stasjon. Tirsdag vil det derfor bli buss for tog fra Mo i Rana til Bodø.
Utnevnelsen av Tor Ingebrigtsen til styret i Helse Nord RHF vekker reaksjoner i Nordland. Politikere i fylket peker på både den tidligere konflikten rundt PCI-saken i Bodø og manglende geografisk representasjon i det nye styret.
Hemnes kommune fikk bra med søkere da de jaktet etter en ny kommunalsjef for helse og omsorg.
I MBA Entreprenørs stab på 77 finner vi 11 mann som har vært i bedriften i over 30 år. Det er ikke hverdagskost. To med så lang fartstid er Viggo Aasland og Arnt-Ove Frydenlund, og det kommer også de mange unge ansatte i selskapet til gode.
Trond Martin Halland (49) går fra salgssjef hos Brødrene Dahl til samme jobb hos konkurrenten Heidenreich.