Hovedtrener Stian Theting ferierer i Kroatia når Rana FK spiller sesongens siste vårkamp. – Uansett et teamarbeid, sier Theting.
Hovedtrener Stian Theting ferierer i Kroatia når Rana FK spiller sesongens siste vårkamp. – Uansett et teamarbeid, sier Theting.
Tre kvinnenettverk på Helgeland inviterer nå publikum til å nominere kandidater til prisen LØFT-kvinnen 2026.
Denne uka var det mange gamle, men staselige Volvoer å se i Mo i Rana. Martin Kant fikk et gledelig gjensyn med veteranbilen han selv eide og kjøpte lokalt for mer enn 50 år siden.
Fortsatt er mange av de ansatte i The Coring Company permittert, men de har fått noe lønn inn på kontoen.
Byggingen av dypvannskaia i Mo i Rana er et av de mest teknisk krevende prosjektene Kystverket har hatt.
Bjørn Rune Sørensen og kona Maria har lagt årets ferie til USA og fotball-VM. I tre uker har de reist rundt i bil. Fredag kveld ser de sin tredje Norge-kamp før returen hjem.
Eierne i Helgeland Kraft får langt mindre i utbytte enn de opprinnelig forventet, men til høsten kan det komme flere millioner. – En naturlig forlengelse av det vi har formidlet til eierne, sier styrelederen.