Yasir Abdiqadir Sa'Ad mener han ble snytt for straffe i første omgang. I stedet fikk Rana FK-spilleren gult kort for filming.
Yasir Abdiqadir Sa'Ad mener han ble snytt for straffe i første omgang. I stedet fikk Rana FK-spilleren gult kort for filming.
Midt i Mosjøen sentrum har Kunnskapsparken Helgeland rigget opp en egen rugekasse. Her er det ikke kyllinger, men lokale ideer som skal klekkes ut.
I 2025 ble Helgeland Dartklubb etablert på Mo, og de vil gjerne ha flere med på laget.
Steinbua som ligger langs ruta til Rabothytta er svært værslitt og trenger restaurering. Etter en forespørsel fra Hemnes Turistforening viste det seg at flere ønsket å bidra.
– Bilene, som skal brukes til å kjøre pasienter som må ligge på båre under transport, er bestilt og like om hjørnet. Men vi har biler å bruke i påvente av at så skjer, så vi er godt i gang, sier leder i Rana Røde Kors, Ole-Kristian Kaspersen (29).
Den tradisjonsrike industribedriften Grotnes Steel går inn som ny lagspiller i Rana FKs satsing. Med en avtale verdt 450.000 kroner totalt over tre år, skal bedriften bidra til alt fra elitesatsing til gatelag og sosiale gratistilbud fra byens unge.