Kort tid etter at Mohamad (26) leverte et millionoverskudd bestemte Rema seg for å legge ned butikken: – Dette er bare trist

Etter ett og et halvt år som kjøpmann ved Rema 1000 Byporten fikk Mohamad Saleh beskjed om at butikken han driver skal legges ned.

Les hele saken her

Reagerer på mulig utleie av elsparkesykler: – Jeg får vondt i magen

Kommunestyrerepresentant Lene Madsen Stien (Sp) håper vi tenker oss godt om før vi åpner for utleie av elsparkesykler i Rana. Saken er helt klart noe lokalpolitikeren ønsker og diskutere politisk

Les hele saken her

Syv kjappe spørsmål: Hvor mange nordmenn har vunnet Premier League?

Nå er det å ta med de små grå på «treningssenter» igjen med Rana Blad.

Les hele saken her

Fastlege tilknyttet Nord-Helgeland dømt: Fire års fengsel og bot på 650.000 kroner

– Det framstår planmessig og systematisk gjennomført.

Les hele saken her

Åpnet ny bru på E6 – men den vil ikke vare evig

Statens vegvesen åpnet torsdag ettermiddag ei ny, midlertidig bru ved siden av Viskisbrua på nordsiden av Saltfjellet.

Les hele saken her

Enighet i kommuneoppgjøret – storstreik avverget
Matbussen går en uviss framtid i møte: – Ingen raske utsikter for at vi kan åpne igjen

Savner du Matbussen på grensen? Da må du smøre deg med tålmodighet.

Les hele saken her

Kvinne i 50-årene tiltalt for promillekjøring
Elevene fikk holde noe båret av blant andre Nelson Mandela og fotballstjernen Ronaldinho

Elevene ved Båsmo barneskole fikk denne uka et inspirerende og annerledes besøk da Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run kom til skolen som en del av sin reise gjennom Norge.

Les hele saken her

Reagerer på kort varsel om at fergen er innstilt gjennom helga: – Det blir ikke verdiskaping om ikke gjestene kommer frem

Fergesambandet til Træna blir innstilt gjennom helga på grunn av teknisk arbeid ved fergeleiet på Husøya. Kine Willumsen, administrerende direktør i Ytri, reagerer på situasjonen.

Les hele saken her