Sykehusoppholdet til 79 år gamle Reidun Halsan Lid ble mer krevende enn forventet på grunn av maten hun fikk servert. Også romsituasjonen ble veldig krevende.
Sykehusoppholdet til 79 år gamle Reidun Halsan Lid ble mer krevende enn forventet på grunn av maten hun fikk servert. Også romsituasjonen ble veldig krevende.
Vardetenning på Mofjellet er tradisjon for mange blitt og heldige utvalgte i Åga Il henger i stroppen for å få alt klart til onsdag. Men i år mangler noe som har vært tidligere år.
De er eksperter på å bygge og vedlikeholde infrastruktur under vannflaten og bedriften har hatt en knall-utvikling siste tre år. Men det startet ikke så godt.
Da det stormet som verst på Nesna, tok vinden med seg to poppeltrær på Mehus gård. Kristin Jørgensen forteller at de mistet noen høns under strømbruddet, men er glad for at huset og gården består.
Etter det kraftige uværet i helgen har noen måttet vente lengre på å få strømmen tilbake enn andre. I Utskarpen fyrte Trude Olsen og familien med ved for «harde livet». – Vi klarer oss fint, men det er klart det er tungvint.
Da stormen herjet i nord forrige helg, mistet mange strøm, nett og varme. De utenlandske turistene ved Yttervik fikk en ekstra eksotisk julefeiring i nord.
Stormen rammet Lundmo planteskole i Utskarpen i Rana hardt. – Vi har hatt skader etter vær før, men ikke noe slik som dette, sier Stig Lundmo.