Lokalt eiendomsselskap tvangsoppløses - enda en gang
Om to dager fyller Asbjørn 100 år: – Jeg tror vi har levd i den beste tiden, og at det nå går andre veien

100-årsjubilanten ser tilbake på et liv med både krig og fred, store endringer i verden, og ikke minst: kjærlighet og samhold. Asbjørn Oliver Heien har et råd etter et langt liv: – Vær snill med hverandre, så kan det hende vi får det bra alle sammen.

Les hele saken her

Slik har det sett ut flere ganger etter at vandaler har vært på ferde: – Det er forferdelig trasig, men nå stenger vi

Gjentatte ganger har noen tettet vask og toalett med papir og satt på vannet. Det blir det en slutt på nå.

Les hele saken her

Sjokkerte FAU-foreldre etter innstillingen om å legge ned Skonseng skole og Ytteren barneskole: – Dette er et sjansespill

Denne uken kom innstillingen fra kommuneadministrasjonen om hva de mener er best for den nye oppvekststrukturen i Rana. Skonseng skole foreslås nedlagt og flyttet til Selfors, og Ytteren barneskole foreslås å bli nedlagt og flyttet og splittet på Båsmo. Nå reagerer foreldrene.

Les hele saken her

Bortvist etter å ha dyttet og truet vektere
Sanders (18) utrolige reise. Hadde aldri spilt back før han fikk sjansen på A-laget. Var lagets beste
TUIL-kapteinen: – Fortsetter Rana FK sånn rykker de aldri ned. Se spillerbørsen
M Nordvik stenger dørene midlertidig fra mandag av: – Vil komme tilbake med informasjon så snart situasjonen endrer seg

Bilforhandleren M Nordvik i Mo i Rana stenger kundemottaket og butikkdelen fra og med mandag 2. juni. Det bekrefter kommunikasjonssjef i Nordvik Gruppen, June Karine Pedersen, til Rana Blad.

Les hele saken her

Dette tror bilister de kan: – Mange aner tydeligvis ikke hva de driver med

9 av 10 sier at de blinker inn og ut av rundkjøringer. Samtidig irriterer 70 prosent seg over folk som ikke kan bruke blinklys.

Les hele saken her

Mjølantrappa er sperret av og sikret: – Vi ønsker ikke at det skal skje ulykker