Politiet fikk beskjed om at uvedkommende hadde tatt seg inn på en byggeplass.
Politiet fikk beskjed om at uvedkommende hadde tatt seg inn på en byggeplass.
Snart skal alle de 58 leilighetene i den såkalte jernbaneblokka i Sandefjord legges ut for salg på det åpne markedet. Men først skal det lokale landemerket få helt ny fasadefarge.
Fem skoler skal bli til to. Valg av tomter kommer først etter utredningen, men for Byskolen betyr torsdagens vedtak allerede kroken på døra.
Det blir ikke en skikkelig sankthansfeiring uten bål, så bålet blir tent på flere steder rundt omkring i Sandefjord mandag kveld.
«Ta Sjansen», som er en del av sommerfesten «Bøljer i by'n», ble nok en gang en stor suksess på Brygga i Sandefjord.
Sandefjord har stort sett fått det som de vil hjemme på Jotun Arena. Bunnlaget Haugesund skapte likevel trøbbel, men en brennhet Christopher Cheng spilte nok en gang en nøkkelrolle i lagets femte strake hjemmeseier.
Pengene skal brukes på et prosjekt der kriminell ungdom skal få bli med på tur. Først en fjelltur på Hardangervidda i noen uker, for deretter å sette kursen mot Thailand i noen måneder.
Det tok søndag fyr i terrenget ved et bolig- og hytteområde i Stokke. Aske fra peisen skal ha blitt tømt i skråninger der det brant.
Sandefjords Blad fikk nylig inn et tips om at flere butikker i Sandefjord har plassert blomsterkasser på parkeringsplassene forbeholdt funksjonsnedsatte.