Arne Hellum har (62) jobbet som blikkenslager i over 45 år. For 40 år siden etablerte han et eget firma.
Arne Hellum har (62) jobbet som blikkenslager i over 45 år. For 40 år siden etablerte han et eget firma.
Rundt klokken 12.00 onsdag formiddag vil mobiltelefoner over hele Sarpsborg og resten av landet vibrere og spille av en høy, sireneaktig lyd. Samtidig vil Sivilforsvarets tyfoner ule. Men ta det med ro – det er bare en test.
Sarpsborg 08 opplever en unik situasjon i årets verdensmesterskap i fotball: Tre nåværende eller tidligere S08-profiler har havnet i samme VM-gruppe – og skal kjempe ansikt til ansikt på verdens største scene.
Halden kommune godtar ikke kjennelsen fra Søndre Østfold tingrett. Nå anker de avgjørelsen i søppelstriden for å få en endelig avklaring på hva en «mindre bil» faktisk er.
I Sarpsborg ble det omsatt til sammen 70 eiendommer i Sarpsborg i uke 23. Sjekk hvilke eiendommer som ble solgt i forrige uke nedenfor.
Nå blir det klart. Asvo eller andre virksomheter som integrerer funksjonshemmede eller vanskeligstilte i arbeidslivet, får jobben med å klippe gresset på de private fotballbanene som fortsatt har naturgress.
Tenåringen som omkom i den tragiske kano-ulykken i Vestvannet lørdag kveld var elev ved Glemmen videregående skole.
Her er et utdrag av Sarpsborg-politiets oppdrag den siste tiden.