Reagerer kraftig på at Green Mountain vil flytte forurensede masser til sjøkantdeponi: – Vil være en tikkende miljøbombe

Blir forurensede masser fra Grøtnes flyttet til sjøkantdeponi frykter Naturvernforbundet at giftige stoffer havner i sjøen utenfor Jørpeland.

Les hele saken her

UP fikk klar mistanke – tok med sjåfør til legevakta
Anne Marie takkar for seg – Reidun tar over sjefsjobben

Når Anne Marie Espeland (64) sluttar i jobben 1. november, skal Reidun Larsen (57) vera klar til å ta over som butikksjef hos Joker Fister. Ein butikk som bygda sjølv står bak.

Les hele saken her

Ane (17) får mye tillit: – Vi spiller bedre enn mange hadde trodd

Ane Mosnes Mæland fra Hjelmeland er en av de yngste på Staal, men hun har allerede blitt en viktig spiller. Etter å ha flyttet fra Hjelmeland til Tau var det naturlig for Mæland å bytte klubb.

Les hele saken her

Over 100 konfirmantar i Strand – sjå oversikta

Helga 3.-4. og 10.-11. mai skal over 100 ungdommar konfirmera seg i kyrkjene på Jørpeland og Tau. Her får du oversikta.

Les hele saken her

Nå haster det å sjekke skattemeldingen – i Strand er snittet på restskatt over 32.000 kroner

1 av 10 sjekker ikke skattemeldingen. Men det kan være penger å tjene på å gjøre det i løpet av den siste uken før fristen.

Les hele saken her

Detaljerte datasenter-planer lå hos kommunen da informasjon ble etterlyst: – Dette har gått over stokk og stein

Informasjon om datasenter-etableringen, som politikere etterlyste i februar, var sendt til kommunen allerede i desember.

Les hele saken her

Sjåfør kjørte på rødt lys og forbi bom – ble kraftig satt på plass av politiet
Kollegaene, søskenbarna og kompisene skal løpe Jørpeland rundt: – En av oss drar nok ifra på slutten

På lørdag tar flere spreke turen over sju fjell på Jørpeland. Noah Sandvik (20) og Sindre Livastøl (20) er to av dem som skal løpe turen.

Les hele saken her

Vidar hadde høye forhåpninger, men ble skuffet: – Begraver ikke stridsøksa ennå

Stortinget gikk ikke inn for å gi friske penger til Ryfast. Det skuffer aksjonsgeneralen.

Les hele saken her