Trapper ned: – Prøver å finne etterfølger

Knut Garshol søker etterfølgere til å lære om råvaren og ta over spesialbutikken «Knut Garshol klippfisk».

Les hele saken her

Kona og sønnen har fått bolig, men Dmytro og hunden sitter fast på flyktningmottak

Hans familie har ventet på ham i over 20 måneder, mens han sitter fast på asylmottaket på Tingvoll. – I halvannet år har jeg følt at ingen har interesse for min situasjon eller at jeg har fått ekte hjelp, sier Dmytro Kuzmenko.

Les hele saken her

Knut Erik fra Averøy er savnet: – Kom hjem

Knut Erik Kvernes Solheim (40) fra Averøy, bosatt på Åsgårdstrand, er savnet. Hans familie på Nordmøre fortviler: – Kom hjem, er søsterens bønn.

Les hele saken her

Dugnad på turisthytte: – Å fly ned skiten er noe av det viktigste

Ekteparet Roar og Gro Halten den siste uka hatt dugnad på fjellhytta. Det har bydd på noen utfordringer.

Les hele saken her

Ble svindlet for flere titusener: – Skikkelig traumatisk

Nordmøringen mener svindlerne tydelig jobber rundt dødsannonsene. Politiet bekrefter at det er én av metodene til de kriminelle.

Les hele saken her

Julie (20) og Eline (19) er senterets ansikt utad: – Man må tørre å by på seg selv

Julie Waage Endreseth (20) og Eline Hasselø Heide (19) håper at flere bedrifter ansetter yngre arbeidskraft til å jobbe med sosiale medier.

Les hele saken her

Bosatte seg i sitt barndomsparadis: – Vi måtte selge eller satse

Da Martin Sætervik Eriksen arvet småbruket Sætervika i Aure etter sine besteforeldre, måtte han ta et valg: Satse eller selge.

Les hele saken her

En fraktet til sykehus etter trafikkulykke

Bilen fikk store materielle skader og ble definert som et «vrak».

Les hele saken her

Disse eiendommene har skiftet eier i juli

Har du fått ny nabo? Her finner du kjøp og salg av boliger og eiendommer på Nordmøre i juli.

Les hele saken her

Eierne av Aakertun protesterer mot Kiwi-utbygging

Sameiet mener utvidelsen vil være ulovlig og viser til naboloven.

Les hele saken her