Ordføreren i Vegårshei har store planer for Ubergsmoen. Denne helga fyrte han opp motorsaga og markerte starten på arbeidet med et nytt friluftsområde langs elva.
Ordføreren i Vegårshei har store planer for Ubergsmoen. Denne helga fyrte han opp motorsaga og markerte starten på arbeidet med et nytt friluftsområde langs elva.
Noen tror at sykkelen er fullstendig ubrukelig, ødelagt og klar for dynga. Der tar de feil.
Mange på Vegårshei var uten vann søndag. Nå må vannet kokes inntil videre.
Utfart, ulykker og veiarbeid skaper lange køer på både E18 og omkjøringsveier nordover fra Sørlandet.
Fra og med i dag, søndag 22. juni, vil Joker og Coop Extra i Tvedestrand holde åpent på søndager gjennom hele sommeren.
Marius Gundersen veddet på at han ville fullføre Skagerrakmila på under 45 minutter. Men sommersola og Chat GPT ville det annerledes.
Regjeringen ønsker å øke bøtene for lovbrudd på sjøen med opptil 80 prosent. Målet er å bedre sikkerheten til sjøs, men forslaget møter sterk motstand fra båtfolk som mener det vil ha liten effekt og ramme urettferdig.
Driveren av Pærehaven, Maria Aanby, håper at flere enn bare turistene vil våge å nyte noen glass på uteserveringen i gågata. Akkurat slik de gjør det i skyggen av katedralen Duomo. - Kan de det i Milano, så kan de det i Tvedestrand, sier hun.